BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Şirketleri ve Karlılıklarını Büyüten Pazarlama Stratejileri

Şirketleri ve Karlılıklarını Büyüten Pazarlama Stratejileri

Şirketleri ve Karlılıklarını Büyüten Pazarlama Stratejileri

Geçtiğimiz günlerde Akbank ve Sabancı Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği, Doç Dr. Cenk Koçaş'ın konuşmacı olarak katıldığı "Şirketleri ve Karlılıklarını Büyüten Pazarlama Stratejileri" başlıklı eğitimi İzmir Swiss Otel Grand Efes'de gerçekleştirildi.

Akbank Ege Bölge Müdürü Münir Çavdar'ın açılış konuşmasının ardından Doç Dr. Cenk Koçaş'ın pazarlama dinamikleri, pazarlamanın temel çarkları ve müşteriyi tanımak çerçevesi ile şekillendirdiği 3 saat süren bir eğitim gerçekleşti.

Müşterinin, alıcı ve kullanıcının kim olduğunu anlayarak satın alma sürecinde bu kişilerin etkileşimini sağlamanın ve müşterinin üründen beklediği faydaların neler olduğunu anlamanın oldukça önemli olduğunu vurgulayan Koçaş, eğitime katılan kobi sahiplerinin ya da pazarlama departmanı çalışanlarının müşterilerini anlayabilmek için onlarla bir gün geçirmelerini ve nasıl çalıştıklarını incelemelerini tavsiye etti.

Tüketici müşteri davranışlarının ve endüstriyel müşteri davranışlarının incelenmesinin pazarlama için önemli olduğunu savunan Doç Dr. Cenk Koçaş, pazarlamanın; müşteriyi tanıyıp onların ne istediğini bilerek rakiplerinin sundukları çözümlerden daha değerlisini sunabilmek olduğunu belirtti.

Akbank'a ve Sabancı Üniversitesi'ne bu güzel etkinlik için teşekkür ederiz.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

Yorum Yap