BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdresGezgini Müşteri Şikayetleri – 1

AdresGezgini Müşteri Şikayetleri – 1

AdresGezgini Müşteri Şikayetleri – 1

Bu yazımızda yanlış bilgiden kaynaklanan sık karşılaştığımız müşteri şikâyet, soru ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

  • Anahtar Kelime Tekliflerim Neden Yüksek?

      Anahtar kelime teklifleri ile tıklama başı maliyetler (TBM) aynı şey değildir. Maksimum TBM sizin bir tıklama için ödemek istediğiniz maksimum tutardır. Tıklama başı maliyet ise reklamınıza yapılan bir tıklama için ücretlendirildiğiniz tutardır. Bir anahtar kelime için dilerseniz 1 kuruş dahi teklif verebilirsiniz. Ancak vermeniz gereken teklif rekabete göre değişebilmektedir. Bu rekabeti belirleyen faktörler arasında, sezon, reklam veren sayısı & tecrübesi, birim ürün/hizmet başına elde edilen gelir, arama hacmi, reklamın arama sayfasında hedeflenen konumu gibi faktörler bulunabilir. Dolayısıyla anahtar kelime tekliflerinizi belirlerken tüm bu faktörler dikkate alınmaktadır. Yine de bu teklifleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

  • Google AdWords Reklamım Neden Gözükmüyor?

Reklamın görüntülenmemesinin birçok sebebi olabilir. Reklamınızın görünmemesinin en olası sebebi reklam sıralamasının düşük olmasıdır. Reklam Sıralaması teklif miktarı ve kalite puanı kullanılarak hesaplandığı için kısa sürede etki göstermesi açısından tekliflerinizi rekabete uygun olacak şekilde düzenlemeniz ve kalite puanlarınızı yükseltmeye odaklanmanız gerekmektedir. Arama yaptığınız konum, cihaz ve Google dil ara yüzü, hedefleme seçenekleriniz arasında yer almıyor olabilir. En doğru gösterim ve sonuçlar için Google Reklam Ön izleme ve Teşhisi Aracını kullanmalısınız. Bu araç ile reklamınızı herhangi bir gösterim almaksızın normal bir Google arama sonuçları sayfasındaki gibi arayabilirsiniz.

  • Google Reklamım Neden Onaylanmadı?

Bunun en temel sebebi reklamlarınız ve sitenizin Google AdWords Politikalarına uymamasıdır. Yasaklanmış içerik ve uygulamalar sitenizin askıya alınmasına dolayısıyla reklamlarınızın onaylanmamasına sebep olacaktır.

Google AdWords reklam ve site politikaları için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6008942?hl=tr

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap