BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AddThis Analizi ile Sosyal Medya da İçerik Ne Zaman Paylaşılmalı? [İnfografik]

AddThis Analizi ile Sosyal Medya da İçerik Ne Zaman Paylaşılmalı? [İnfografik]

AddThis Analizi ile Sosyal Medya da İçerik Ne Zaman Paylaşılmalı? [İnfografik]

Sosyal medyanın temel yapı taşlarından biridir,  etiketleme ve paylaşım. Blog okuyucularınızın içeriğinizin yayılmasına katkı sağlamasını isterseniz, yazınızın üstüne, altına, sağına ya da soluna iliştireceğiniz Facebook, Twitter, Digg gibi sitelere aktarımı kolaylaştıran paylaş butonlarını kullanırsınız. AddThis de bu butonları toplu halde sunan platformlardan biri. 2008 yılında Clearpring ailesine katılan AddThis’in tek amacı webin en iyi paylaşma platformunu yaratmaktı. Clearspring çalışanlarına göre bu oldukça zorlu bir maratondu ama yine de başardılar. AddThis dünyada en çok tercih edilen paylaşım platformu. 10 milyon web sitesi tarafından kullanılan ve bu sayede ayda 1.2 milyar kişiye içerik ulaştıran AddThis, 70’den fazla dilde 300’den fazla farklı web sitesi yönü sunuyor. Bu yıl Ekim ayı’nda ise site 5. yaş gününü kutluyor. Bu nedenle ellerindeki muhteşem bilgiyi elekten geçirip bize bir infografik ile insanların neyi, nasıl ve hangi saatte paylaştığını sunmuşlar.

Grafikte de görüldüğü üzere, insanların içerik paylaşımı sabah saatlerine denk geliyor. Hemen her gün paylaşım 09:30’da doruk noktasına ulaşıyor. İçerik paylaşımında Çarşamba günlerinin önemi büyük. Kullanıcıların büyük çoğunluğu, siz içeriği paylaştıktan iki dakika sonra linke tıklıyorlar. Paylaşımların çoğu da "kopyala-yapıştır" yöntemi ile adres çubuğuna ekleniyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap