BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • 3D Masaüstü Programcılığında Google

3D Masaüstü Programcılığında Google

3D Masaüstü Programcılığında Google

Bilişim teknolojisinin giderek geliştiği ve değiştiği günümüzde yeni bir teknoloji olarak 3-D, senelerdir araştırma-geliştirmeye büyük yatırım yapan firmaların artık çabalarının sonuçlarını yavaş yavaş almaya başladığı bir ilerlemedir.

Televizyonlardan oyun konsollarına, kişisel bilgisayarlardan cep telefonlarına kadar hayatımızın her alanında gözlerimizin önüne görsel bir şölen sunan 3-D teknolojisi masaüstü programcılık alanında da yeni bir deneyim yaşamamıza olanak sağlıyor. 3-D masaüstü programlamada bundan üç sene önce ilk tanıtım versiyonunun yapıldığı Bumptop da bu teknolojiyi parmaklarımızın ucuna kadar getiren bir yazılımdı. Geçtiğimiz 30 Nisan tarihinde Bumptop’ın resmi internet sitesinde yayınlanan bir duyuruya kadar bu farklılığın ilk demolarını download ederek kullanabiliyorduk.

Mayıs’ın ilk haftasında download linklerinin de kaldırıldığı Bumptop, internet sitesinde yaptığı duyuru ile Google tarafından devralındığını açıkladı. Google altyapısı ve finansal desteği ile kullanıcılarına daha gerçekçi bir üç boyut deneyimi yaşatacak olan Bumptop'ın, önümüzdeki günlerde Google tarafından Google Chrome işletim sisteminin bir parçası olarak piyasalara sürülmesi bekleniyor. O ana kadar Windows ve Mac için uygun olan Bumptop’ın yeni güncelleştirmeleri yapılmayacak ve satışı mümkün olmayacak!

Google’ın bu yeni uygulamasının, teknolojiyi yakından takip edenlerin ve üç boyut teknolojisi tutkunlarının heyecanla beklediği bir gelişme olduğu kesin!

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap