BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • 2017 Medya Planlamanız için comScore’dan 6 Çevrimiçi Video Bilgisi

2017 Medya Planlamanız için comScore’dan 6 Çevrimiçi Video Bilgisi

2017 Medya Planlamanız için comScore’dan 6 Çevrimiçi Video Bilgisi

Pazarlamacılar olarak, 2017 planlamasında, çevrimiçi video için tüketici tercihi her zamankinden daha yüksek. Google tarafından yaptırılan comScore çalışmasına göre, yetişkinlere içerik izlemek için seçenek sunulduğunda, %30 oranla, televizyon yerine çevrimiçi video platformlarını tercih ettikleri görüldü. Sizin medya planınız bu tercihi yansıtıyor mu? Bir çevrimiçi video, hedef kitlenizin önceliği ise, medya planınızın da önceliği olmalıdır. Biz de bu son çalışmayı araştırdık ve 2017 planınızı geliştirirken değişen hedef kitle hakkında akılda tutulması gereken altı maddeyi size sunuyoruz. 1. Televizyon yerine çevrimiçi video platformları tercih ediliyor Çevrimiçi video popülerliği büyümeye devam ediyor. Bugün, video içerik izlemek için seçenek sunulduğunda, yetişkinler %30 oranla, televizyon yerine çevrimiçi video platformlarını tercih ediyor. Y kuşağı arasında bu sayı %105’e çıkıyor.

2. Uzun & kısa video izlerken YouTube tercih ediliyor Uzun veya kısa video içeriği izleyenlerin %81’i YouTube tercih ediyor. Sonraki en yüksek seçim olan televizyon ile kıyaslandığında izleyici oylarının %56 olduğu görülüyor. 2-2 3. Diğer çevrimiçi video sağlayıcıları yerine YouTube seçiliyor YouTube diğer çevrimiçi video sağlayıcıları ile karşılaştırıldığında da kazanıyor. Bir çevrimiçi video platformu seçilmesi istendiğinde, yetişkinlerin %48’i YouTube, %29’u Netflix ve %10’u Facebook diyor. 4. Özellikle kısa video içeriklerinde, video reklamlara tıklanıyor Çevrimiçi video, tüm insanların yarısından fazlasının düzenli olarak kısa videolar (markalı içerik veya viral videolar gibi) izlemesiyle çevresini sonsuza dek değiştirdi. Bu markalar için iyi haber: comScore araştırması, izleyicilerin geleneksel içeriğe (filmler ve TV şovları gibi) göre kısa video içeriklerinde reklam izledikten sonra harekete geçme olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Harekete geçme; sosyal medyada paylaşım, reklamı yapılan marka ile hakkında daha fazla bilgi arayışı, marka veya ürün hakkında tavsiyeleri içerebilir. 5. Markalı içerik ve videolar için YouTube tercih ediliyor “Kullanıcılar tarafından yüklendi.” Kısa ve uzun video içeriği izlemek için YouTube'u tercih eden yetişkinlerden duyuyoruz. Örneğin yetişkinlerin %74'ü kullanıcılar tarafından yüklenen videolar için YouTube’u tercih ediyor ve kritik olarak %69’u markalar, şirketler ve kurumlar tarafından yüklenen videolar için YouTube’u tercih ediyor. 3-2 6. YouTube süper kullanıcıları sizi şaşırtabilir comScore araştırmasının son bölümüne göre YouTube'un en tutkulu hayranlarından beklenmedik bir sonuç çıkıyor. İncelemeye göre hayranların birçoğu ebeveyn, şehirde yaşıyor ve %49 oranla kadınlardan oluşuyor. 4-2

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap