BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • 2017 Dijital Dünyaya Genel Bakış

2017 Dijital Dünyaya Genel Bakış

2017 Dijital Dünyaya Genel Bakış

Dijital dünyanın en büyük isimleri Google, Facebook, Twitter ve YouTube Türkiye'de ve Dünya'da farklı kategorilerde en çok aranan kelimelerden ve üzerinden en çok konuşulan konulardan  oluşan 2017 Yılına Genel Bakış Listelerini yayınladı. 

2017 Google Arama Trendleri

Dünyanın 1 numaralı arama motoru Google, 2017 yılında internet kullanıcılarının en çok kullandığı arama sorgularını Dizi, Yemek Tarifi, Nedir, Ünlüler, Genel Aramalar ve Şarkılar olmak üzere 6 farklı kategoride yayınladı. 

Facebook'la 2017 Yılına Genel Bakış

Facebook 2017 yılında dünya çapında hakkında en çok konuşulan olayların sıralandığı bir liste yayınladı. Dünyada yaşanan önemli anları ve olayları paylaşmak için Facebook’u kullanan internet kullanıcılarının 2017’de küresel olarak konuştukları olaylar aşağıdaki infografikte sıralanmıştır. Facebook, dünya çağında konuşulan olaylara ek olarak, kullanıcılar için bireysel bir video da hazırladı. Kullanıcılar Facebook zaman tünelinde kendi kişiselleştirilmiş videolarında geçtiğimiz yıl paylaştıkları veya etiketlendikleri içerikleri bir arada görebiliyor. 

YouTube Rewind 2017

YouTube’da Facebook ve Google gibi 2017 yılının önemli konu başlıklarını, Türkiye ve Dünya’da en çok izlenen YouTuberları ve en çok dinlenen müzikleri bir araya getirdiği YouTube Rewind 2017 videosunu yayınladı. Despacito ve Shape Of You şarkılarının kullanıldığı videoda #saltbae Nusret’in dünyaca ünlü tuz dökme hareketi, Türk YouTuber’lar Meryem Can, Merve Özkaynak, İdil Yazar, Enes Batur ve Orkun Işıtmak gibi isimler yer aldı. 

Twitter 2017 Yılına Genel Bakış

2017 yılında Türkiye’de en çok konuşulan hesaplar, hashtagler ve en çok iletişime geçilen kullanıcıları paylaşan Twitter, 2018 yılında gündemi takip etmek için bakacağımız ilk mecra olmayı sürdürecek gibi duruyor. 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap