BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • 2010 un En Favori 10 AdWords Yeniliği

2010 un En Favori 10 AdWords Yeniliği

2010 un En Favori 10 AdWords Yeniliği

2011 için hazırlandığımız şu günlerde geride bıraktığımız yıl, arama motoru reklamcılığının lideri AdWords ne gibi yeniliklere şahit olmuş, AdWords'de en çok ilgiyi hangi konular çekmiş yakından bakalım istedik. 2010 yılı, Google Adwords açısından oldukça verimli bir yıl oldu. Yeni arama reklamı formatından "Arama Hunileri" raporlarına kadar yapılan birçok farklı yenilik, geçtiğimiz yılda Google reklamverenleri için faydalı oldu ve müşterilere ulaşmak için daha etkin yollar sundu ve arama motoru reklamcılığı bir bütün olarak gelişti.

1) AdWords Kampanya Denemeleri: AdWords Kampanya Denemeleri tahmin çalışmalarını ve kampanyanızda yapacağınız değişikliklerin olası riskini azaltır. İçerdiği bilimsel ayrı-ölçme yaklaşımı, talep değişimi, rakip hareketleri ya da geleneksel önce-ve-sonra ölçüm yaklaşımlarını karmaşık hale getirebilen diğer satış ve pazarlama faaliyetlerinden bağımsız olarak geçerli ölçümler verir.

2) Arama Hunileri: Reklamverenler son tıklamanın ötesindeki dönüşümün yollarını öğrenmeye başlıyor ve yeni sistemle müşterilerin dönüştürmeden önce gördükleri ve/veya tıkladıkları yardımcı anahtar kelimelere ve reklamlara kredi verebiliyorlar. Her bir satın alma döngüsü birbirinden farklı ve Arama Hunileri anahtar kelimelerinizin dönüşüme giden yolda oynadıkları roller üzerine tahmin yapma işini ortadan kaldırıyor.

3) Ürün Reklamları: : Arama sonuçları sayfasındaki resimlerin "Ürün Listeleme Reklamları" ve "Ürün Uzantıları" ile en alakalı ürünleri ve fiyatları vurgular. Türkiye'de henüz uygulanmıyor.

4) AdWords Arama Ölçümleri: AdWords üzerinden aldığınız telefon çağrılarını ölçmek için reklamlarınıza otomatik olarak özel bir telefon numarası ekleyen yeni bir özellik.

5) Mobil Reklam Site Uzantıları: Sitenizin derinliklerinde yatan içeriğe ait linkleri görüntüleyen bir arama reklam formatıdır. Masaüstü reklam site uzantıları ile benzer özelliklere sahip olan bu bağlantılar, şu an için yalnızca iki satırlık site uzantıları olarak ve her bir satırda yalnızca bir bağlantı olacak şekilde görüntülenecektir.

6) Görüntülü Reklamcılık için Muhtemel Yerleşimler: Reklamverenlerin reklamlarını içeriğe dayalı hedefleme kullandıkları zaman Görüntülü Reklam Ağı üzerinde görüntülenebileceği örnek siteleri sunan bir AdWords özelliği. Örnek siteler, reklamverenlerin kampanyalarını yaratırken verdikleri anahtar kelime listesine dayalı ve yalnızca Görüntülü Reklam Ağı üzerinde yürütülmekte olan kampanyalar için mümkün.

7) Gelişmiş TBM: Reklamınızın alabileceği maksimum TBM tekliflerinizi otomatik olarak düzenleyen ve daha çok geri dönüşüm, kazanç sağlayan AdWords yeniliğidir.

8 )Geniş Eşleşme Düzenleyicisi: Esnek arama seçenekleri, kolay anahtar kelime düzeltmesi, negatif anahtar kelimeler ve gelişmiş seçenekler ile anahtar kelime aracındaki yenilikler reklamverenlerin anahtar kelime seçiminde faydalı olacak.

9) Kural Otomasyonu (Automated Rules): Kural Otomasyonu (Automated Rules) ile hesabınızın seçili anahtar kelimeleri, reklam grupları, kampanyalar ve reklamlar gibi belirli bir kısmı  için teklif, bütçe ve durum değişikliklerini otomatik hale getirmek adına kurallar yaratabilirsiniz. Sadece Amerika ve Kanada'da beta olarak kullanılan bir özellik.

10) Yeniden Pazarlama: Google Remarketing, Türkçe adı ile “Yeniden Pazarlama”; ilgi alanına dayalı reklamcılık özelliğidir. Yeniden pazarlama, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilere ulaşmanıza ve doğru kişiler ile doğru mesajı eşleştirmenize olanak sağlamaktadır.

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2010 yılında sizlerle paylaştığımız daha birçok AdWords yeniliğini ve gelişmeleri blogumuzda Google AdWords etiketi ile bulabilirsiniz. AdresGezgini ailesi olarak çalışma arkadaşlarımıza, değerli müşterilerimize ve siz sevgili okuyucularımıza mutlu, huzurlu ve başarılı bir yıl diliyor, yeni yılda da zengin içeriği ve yeni tasarımı ile blogumuzda buluşmayı umuyor, yeni yılınızı kutluyoruz!

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap