BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • YouTube Masthead Artık TV Ekranlarında Kullanılabilecek

YouTube Masthead Artık TV Ekranlarında Kullanılabilecek

YouTube Masthead Artık TV Ekranlarında Kullanılabilecek

Yeni bir ürün, hizmet veya lansmanı duyurmak ya da kısa sürede geniş bir kitleye erişmek mi istiyorsunuz. O zaman sizi bu hedefinize ulaştıracak Youtube Masthead reklamları hakkında biraz bilgilendirmede bulunmakta fayda var.

Masthead reklamlar YouTube Ana Sayfa feed'inin en üstünde görünen reklam biçimdir. YouTube Ana Sayfa feed'i, izleyiciler için en önemli sayfalardan biridir. Masthead reklamlar, ana sayfa deneyiminde ilk sırada olup öne çıkmanızı sağlar. Masthead reklamlar yalnızca Google satış temsilcisi aracılığıyla rezervasyon esaslı olarak kullanılabilir.

Youtube Masthead reklamlar ise artık TV ekranlarında da yer almaya başlıyor:

İnsanlar televizyon karşısına geçtiklerinde, giderek daha fazla YouTube'a yöneliyorlar. Amaçlar ne olursa olsun  milyarlarca video içeriği ve farklı kategorileriyle Youtube artık bir video kanalından çok daha fazlası diyebileceğimiz bir kanal haline geldi.

Reklamverenlerin bu izleyicilere ulaşmak için yeni ve etkili yollar aradıklarını bilen Youtube, YouTube Masthead'i TV ekranına taşımaya karar verdi. Bu, reklamverenlerin artık YouTube uygulamasını televizyonlarında açtıklarında izleyicilere doğrudan erişebilmeleri anlamına geliyor ve ev yayınında yeni içerikler keşfedebiliyorlar. 

Masthead tüm uyumlu cihazlarda birkaç saniye sonra izleyiciler için otomatik olarak oynatılıyor. Bu, ev içi yayın yerleşimi ile birleştiğinde, marka reklam öğelerinin TV ekranlarındaki YouTube uygulaması deneyiminin önünde ve merkezinde olacağı anlamına gelir.

YouTube'un TV ekranlarındaki zengin ses ve görsel deneyiminin, üst huni etkisini artırma potansiyelinin her zamankinden daha büyük olduğu anlamına geldiğini biliyoruz. Yapılan araştırmalara göre TV ekranlarındaki YouTube reklamları, lineer TV'deki reklamlara göre hatırlamada yüzde 10 daha fazla artış sağlıyor.

Siz de Youtube Masthead Reklamları ile daha fazla bilinirliğe ulaşmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kaynak: blog.google
              support.google.com

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Dilan Karataş tarafından yayınlanmıştır.

Yorum Yap