YouTube arama trendlerini artık Google Trends’ten takip edebileceğiz

Pazarlama uzmanlarının olmazsa olmaz araçları arasında yer alan Google Trends, belirli bir zaman dilimi içerisinde Google’da kullanıcıların yapmış olduğu popüler aramaların hacimlerini ve genel trendlerini görmemizi sağlayan online bir araç. Geçtiğimiz hafta Google’ın, Google+ üzerinden yaptığı açıklamaya göre YouTube aramaları da Google Trends’de gösterilmeye başlandı.

Bu stratejik işbirliği sayesinde, dünya çapında YouTube üzerinde yapılan popüler aramaları Google Trends’i kullanarak görebileceğiz. Google Trends’de gözlemleyebileceğimiz YouTube trend verileri 2008 yılına kadar takip edilebiliyor.  Bu özelliği kullanmak için Google Trends’e gidin ve bir arama yapın. Ardından sol panelde bulunan “ şununla sınırlandır” sekmesinden “YouTube Arama” yı seçin.

Hepimizin tahmin edebileceği gibi YouTube Arama Trendleri’ne erişebiliyor olmak hem bireysel ve kurumsal internet girişimleri hem de reklam sektörü ve internet pazarlamacıları için altın değerindedir. YouTube’un arama hacmi trendleri belirlemede küçümsenmeyecek bir boyuttadır. Bu doğrultuda, kişilerin ve şirketlerin dijital pazarlama stratejilerini belirlerken YouTube Arama Trendlerini de dikkate almaları oldukça faydalı olacaktır.

Screen Shot 2013-03-25 at 9.29.08 AM

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Google AdWords kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>