BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yerel Kampanyalar ile Mağaza Ziyaretlerinizi Artırın

Yerel Kampanyalar ile Mağaza Ziyaretlerinizi Artırın

Yerel Kampanyalar ile Mağaza Ziyaretlerinizi Artırın

İşletmenizin çevrimiçi ortamdaki başarısı kadar mağaza ziyaretleri de sizin için önemli mi? Yerel kullanıcıları mağazanızda ağırlamak ve bunu gerçek zamanlı ürün, mağaza bilgileriniz aracılığıyla yapmak markanıza duydukları sadakati artırabilir. Mağazanıza ulaşabilecek konumdaki yerel kullanıcıları Google reklamları sayesinde fiziki iş yerinize çekebilmeniz mümkündür.

Yerel kampanyalar, kullanıcılara mağazanıza nasıl ve ne zaman gitmeleri gerektiğiyle ilgili ihtiyaç duydukları bilgileri gerçek zamanlı olarak sunabilen reklamlardır.

Arama Ağı, Haritalar, Youtube ve Görüntülü Reklam Ağında mağazanızı tanıtmanıza olanak tanır. Bunların yanı sıra Google'ın da ifade ettiği gibi "Yerel kampanyalar, İşletme Profili ve satış ortağı yerel uzantıları (ALE) konumları için yarıçap hedeflemeyi de kullanır. Yarıçap, hedeflenen yerlere ve kullanıcının bunlarla arasındaki seyahat mesafesi tercihine bağlı olarak değişebilir. Hedeflenen yarıçapı belirleyen diğer faktörler şunlardır: sektör, nüfus yoğunluğu ve rakiplerin varlığı."

Yerel kampanya oluşturmak için işletme profilinizi bağlayarak mağaza konumlarınızı ve satış ortağı yerlerinizi seçmeniz yeterlidir. Bu kampanya, mağaza değerinizi artırmak için mağaza ziyareti, telefon araması tıklamaları ve yol tarifi tıklamalarını kullanarak Google ağlarında görünürlüğünü artırarak tanıtacaktır. Örneğin kullanıcı Haritalar'da gezinir ve yerel alanı keşfe çıkarken mağazanızı tanıtabilirsiniz, böylece yakınınızda bulunan veya konumunuza ilgi gösteren kullanıcılar reklamınızı görebilir.

  • Arama ağında reklamınızı mağazanız ve bulunduğunuz konum ile ilgili arama terimleriyle eşleşir.
  • Youtube reklamlarınız çevrimdışı işlem sağlayabilecek, potansiyel mağaza ziyareti yapabilecek kullanıcılara erişebilir.
  • Görüntülü reklamlarınız alaka düzeyinin en fazla olduğu konumlarda gösterilir. Reklam yerlerini en fazla ilgi göreceği konumları dikkate alarak optimize etmektedir.

Bunların yanı sıra Google'ın da ifade ettiği gibi "Yerel kampanyalar sayesinde İşletme Profili sayfasından yararlanarak müşterileri mağazanızı ziyaret etmeye teşvik eden yer özelliklerinin yanı sıra mağazadaki fırsatları ve ürünleri öne çıkarabilirsiniz."


Yerel kampanyalardaki öğe raporu sayesinde, tüm unsurları listeleyerek genel performansı karşılaştırabilir ve kıyaslayabilirsiniz. Süreç içerisinde hangi öğeleri dönüşümlü olarak yayınlayacağınız, hangilerini kaldıracağınız ve hangilerinin size reklam kurgunuzda daha çok fayda sağladığı konusunda stratejiler oluşturabilirsiniz.

Mağazanızın çevrimiçi başarısı günümüz dijital dünyasında oldukça önemlidir ancak Google reklamları yalnızca bununla sınırlı kalmaz, mağaza ziyaretleri de işletmeniz için önem taşıyorsa ve mağaza değerinizi de artırmanın bir yolunu arıyorsanız, yerel reklamlar sizin için efektif ve ölçülebilir çözümler sunmaktadır. Bu reklam türünü kullanarak işletmenize ulaşabilecek konumdaki kullanıcılara kendilerine özel alternatifler sunabilir, bulunduğunuz konumda görünürlük ve bilinirliğinizi artırabilir, fiziki mağazanızda da dijital ortamda olduğu gibi başarı yakalayabilirsiniz. 


Kaynak:
support.google.com
 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cansın Sesligil tarafından yayınlanmıştır.

Cansın Sesligil, 1998 yılında İzmir'de doğdu. 2020 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. Mesleki stajını TAV Adnan Menderes Havalimanında Kurumsal İletişim ve Müşteri İlişkileri departmanında tamamladı. Kariyer hayatına müşteri ilişkileri ve satış-pazarlama alanlarında görev alarak başlayan Cansın, dijital reklam sektörüne olan ilgisi sebebi ile AdresGezgini'nde satış uzmanlığı alanında çalışıyor. Sosyal bilimler ve iletişim hakkında okumalar yapmaktan hoşlanan Cansın, fotoğraf çekmekten de oldukça keyif alır.

Yorum Yap