Yaşam Boyu Değeri Nasıl Hesaplanır?

Daha önce müşterilerinizin yaşam boyu değeri’nden bahsetmiş, reklam geri dönüşünüzü hesaplamadan önce elde edeceğiniz her bir müşteri için yaşam boyu değerinin ne olduğunu bilmeniz gerektiğini söylemiştik. Bu yazımızda yaşam boyu değerinin nasıl hesaplandığını bir infografikle anlatacağız.

Aşağıdaki infografik dijital reklam ölçümleme konusunda popüler bir blog olan Kissmetrics’den alınmış ve dilimize çevirilmiştir. Starbucks için örnek olarak yapılan hesaplamada her bir müşterinin Starbucks için değerinin 14.099$ olduğu ortaya çıkmıştır. Yani eğer Starbucks yeni müşteri başına $30.000 reklam maliyeti yapmaya başlarsa birkaç yıl geçmeden iflas bayrağını çekecektir.

Yaşam Boyu Değeri

Çağla Nacir tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Satış ve Pazarlama kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yaşam Boyu Değeri Nasıl Hesaplanır? için 3 cevap

  1. Geri izleme: En Çok Yapılan 10 Google AdWords Hatası | Blog AdresGezgini | Google AdWords | Sosyal Medya

  2. melek albayrak der ki:

    merabalar burdaki 52 nerden geliyor acaba?

  3. AdresGezgini der ki:

    Melek hanım merhaba, 1 yılda 52 hafta olduğu için öyle hesaplanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>