Web’in En İyi Kültür ve Eğitim İçerik Sitesi: Openculture.com

Web 2.0 bulunamaz, erişilemez sandığımız bir bilgi hazinesinin kapılarını araladı. Bu kapıdan geçen herkes ses, video ya da metin türünde bilgiye ücretsiz olarak anında ulaşılabilir oldu. Tanımadıklarımızın değil sosyal çevremizin, arkadaşlarımızın, ailelerimizin ya da benzer zevklere sahip kişilerin tavsiyeleriyle alışveriş yapabilir, yeni müzikler, filmler keşfedebilir ve kütüphanelerini zenginleştirebilir hale geldik. Ama bilgi üretiminin ve erişiminin bu kadar fazla olması, kaliteli içeriğin de farklı yerlere dağılmasına neden oluyor. Öyle ki, eğer neyi nerede arayacağınızı bilmiyor ve kendinizi şanslı hissedip arama motorlarına emanet ediyorsanız sonsuzmuş gibi gelen internetin karanlığında boğulabilirsiniz bile.

Openculture.com‘un amacı internetteki içeriği merkezileştirmek, derlemek ve nerede, ne zaman olursa olsun kullanıcılarına yüksek kalitede içeriği erişim sağlamak.

64951_10150841784299129_1110355367_nOpenculture.com’da bol miktarda ücretsiz sesli kitap, film ve e-kitap bulabilir, ücretsiz eğitimlere katılabilir, İspanyolca, Rusça, Latin, Korece gibi birçok dili öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda blog yazılarıyla bambaşka dünyaları keşfedebilirsiniz. Mesela 60 saniyede Büyük Patlamayı, Görecelik kavramını öğrenebilir, kahveden sanat yapmanın inceliklerini keşfedebilirsiniz.

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Web’in En İyi Kültür ve Eğitim İçerik Sitesi: Openculture.com için 1 cevap

  1. Geri izleme: En iyi kültür ve eğitim içerik sitesi: Openculture.com | lifeisalaughter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>