Sosyal Medyada Gönderilerinizi Zamanlamalı Mısınız?

Twitter ve Facebook pazarlamacıları sık sık bu soruyu sorarlar, “Gönderilerimi zamanlamalı mıyım?” Kısaca; evet, kesinlikle. Her endüstride günün belli zamanları diğer zamanlara göre daha aktiftir ve bu zamanları Google yardımıyla bularak bunu avantaja çevirebilirsiniz.

Uzun cevaba hazır mısınız?

sosyal-medya-zamanlama

Zamanlama işi biraz tehlikelidir. Hele de sosyal medya söz konusuysa. “Zamanlama”, çoğunlukla “unutma”yı da beraberinde getirir. Bu da sizin itibarınızı sarsar ve takipçilerinizi etkiler. Yani, zamanlamayalım mı? Tabi ki zamanlayın, sadece daha dikkatli olun.

Sosyal medya televizyon reklamları gibi değildir. Direkt satıştan çok itibar meselesidir. Kendi topluluğunuzu oluşturun ve sizi takip etmelerini sağlayın. Gönderilerinizi unutmayın, günlük “hit”inizi alın, size daha fazla zaman kalsın. Ama günde en azından bir kere takipçilerinizi kontrol etmeyi unutmayın, fırsatınız olduğunda onlarla iletişime geçin. Sorularını cevaplayın, onlara katılın, espiriler yapın, her şeyden önemlisi: ORADA OLUN!

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>