BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sektörlere Göre Facebook Paylaşımları İçin En İdeal Günler [İnfografik]

Sektörlere Göre Facebook Paylaşımları İçin En İdeal Günler [İnfografik]

Sektörlere Göre Facebook Paylaşımları İçin En İdeal Günler [İnfografik]

Facebook'un milyarı bulan kullanıcı sayısı, hangi sektör olursa olsun birçok marka için sosyal medya denince akla ilk Facebook'u getiriyor. Herkes bu sosyal ağda yer almak ve etkin kullanmak için farklı stratejiler geliştirmiş durumda. Siz de markanız için hangi sosyal ağı seçmiş olursanız olun, Facebook'ta bir sayfanız olmasına dikkat edin.

Hayran sayfanızda dilediğiniz an paylaşım yapabilmeniz mümkün. Ama başarısız olmamak için paylaşımlarınızın ideal zamanlarını bilmeniz gerekiyor.

LinchpinSEO tarafından iki ay boyunca reklam, danışmanlık, otomotiv, moda, tüketim malları, gıda, finans, sağlık, spor, teknoloji ve telekomünikasyon sektörlerine ait 1800 hayran sayfasında yapılan bir araştırmaya göre, Facebook'ta etkileşimi arttırmak için beğeni sağlayacak içerik girmek önemli. Çünkü beğeniler tüm etkileşimin %79'unu oluştururken yorumlar %15 ve paylaşma ise %6 oranında etkileşime katkı sağlıyor.

facebook-etkileşim

Sektörlere göre etkileşim günleri:

Reklam ve Danışmanlık: Bu sektör için hafta sonları en avantajlı zamanlar. Cumartesi ve Pazar günleri yaptığınız güncellemelerden %69 geri dönüş sağlayabilirsiniz.

facebook-reklam-danışmanlık

Otomotiv: Hafta sonları yapılan güncellemelerden hafta içine göre  %15 daha fazla geri dönüş sağlayabilirsiniz.

facebook-otomotiv

Giyim ve Moda: Perşembe günü moda sektöründe etkileşim diğer günlere nazaran %13 daha fazla. En az geri dönüşü ise cumartesi yapılan gönderiler sağlıyor.

facebook-giyim-moda

Tüketim Malları: Bu sektörde hafta sonu ve özellikle çarşamba günleri etkileşim çok yüksek. Perşembelerden kaçının, etkileşim perşembeleri çok düşük.

facebook-tüketim-malları

Eğlence: Eğlence sektöründe etkileşim hafta sonu yüksek. Cumartesi günleri hafta içine göre %20 daha fazla geri dönüş sağlayabilirsiniz.

facebook-eğlence

Finans: Bankalar hafta sonu kapalı olur ama Facebook olmamalı. Pazar günleri etkileşim %29 daha fazla.

facebook-finans

Yiyecek-İçecek: Etkileşim hafta içi ve hafta sonu yüksek. Ama hafta sonları belirgin oranda daha fazla.

facebook-yeme-içme

Perakende: Pazartesi günleri etkileşim oldukça yüksek.

facebook-perakende

Sağlık ve Güzellik: Pazar ve pazartesi etkileşimin en yoğun olduğu günler. Salı günleri ise etkileşim belirgin oranda düşüyor.

facebook-sağlık-güzellik

Kar amacı gütmeyen kurumlar: Hafta sonları yüksek etkileşim sağlayan bir diğer sektör de kar amacı gütmeyen kurumlar.

facebook-kar-amacı-gütmeyen-kurumlar

Yayıncılık: Pazar günleri Facebook hayranlarını yakalamak için en ideal günler. Pazartesi ise yayıncılık sektöründe etkileşim yok denecek kadar az. facebook-yayıncılık Spor: Facebook'ta spor karşılaşmalarından önce ve sonra en fazla etkileşim oluyor. Müsabakalar genellikle hafta sonuna denk geldiği için cumartesi ve pazarları etkileşim yüksek diyebiliriz. facebook-spor Teknoloji: Teknoloji, Facebook'ta haftasonu hareketinin çok olmadığı ender sektörlerden biri. Pazartesileri güncelleme yapmak için en ideal gün. facebook-teknoloji Telekomünikasyon: Cuma, Pazar ve pazartesileri en yüksek etkileşimin olduğu günler. facebook-telekomünikasyon Seyahat ve Tatil: Salı gününden başlayan etkileşim yükselişi pazar gününe kadar devam ediyor. İnsanlar eğlenmek istediğinde veya tatil planları yaptığında bu sayfalarla etkileşim kuruyor. facebook-seyahat-tatil    

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap