Reklamverenler, Google AdWords’de Anahtar Kelime Fikirlerini Keşfediyor!

Reklamverenler Fırsatlar sekmesi ile zaman kazanıyor ve yeni anahtar kelime fikirleri keşfediyor. Eğer bir KOBİ sahibiyseniz, en değerli ve en kısıtlı kaynağınızın zaman olduğunu hissediyor olabilirsiniz. Bir yandan firmanızı çalışır durumda tutmak için yapmanız gereken her şeyi yaparken, AdWords hesap optimizasyonu gibi önemli görevler yapılacaklar listenizin alt sıralarına gerileyebilir.

Google AdWords ekibi, tüm AdWords reklamverenleri için zamanın kritik bir etken olduğunu bildiği için, size otomatik ve özelleşmiş anahtar kelime, teklif ve bütçe fikirleri sunması için Fırsatlar sekmesini yarattı. Aşağıda Fırsatlar sekmesini kolayca ve hızlıca yeni anahtar kelimeler bulmak için kullanan iki reklamverenin hikayesini bulacaksınız.

Fitness Singles

fitness-singles
Chris Mattioli, fitness odaklı bir arkadaşlık sitesi olan Fitness Singles’ı 2003 yılında kurdu. Chris’in çabaları ve AdWords’ün yardımıyla bugün sitesi dünya çapında bir milyondan fazla üyeye sahip. Birçok KOBİ sahibi gibi, Chris AdWords performansını geliştirmek istedi ama hesabı üzerinde çalışmaya ayıracak çok fazla vakti yoktu. Chris, Fırsatlar sekmesini keşfedince bunun tam Fitness Singles’a göre olduğu anladı, çünkü yeni anahtar kelimeleri hızlıca ve kolayca ortaya çıkarabiliyordu.

Chris, fitness, çevrimiçi arkadaşlık ve teklerle ilgili terimleri bulmak için Fırsatlar sekmesindeki anahtar kelime fikirlerini düzenli olarak tarıyor. Hesabında bulunan anahtar kelime kombinasyonları ve çeşitlemelerine benzeyen ama kazara gözden kaçırabileceği bir çok fikir bulmuş. Ayrıca kampanyalarına dahil etmek için tamamen yeni bir çok ilgili anahtar kelime de bulmuş. Bir keresinde Chris anahtar kelime fikirleri arasında “promosyon kodu” ve “kupon” gibi terimler görmüş. Buradan hareketle kampanyalarına çeşitli indirim bazlı anahtar kelimeler eklemeye karar vermiş. Chris: “Fırsatlar sekmesi sıklıkla reklamlarınızla ilgili ve o anda hesabınızda bulunmayan yeni anahtar kelimeler bulabiliyor. Ayrıca yeni anahtar kelime alanları belirlemenize yardımcı oluyor –siz o alanı dahil ettiğinizi düşünseniz bile.”

resortsandlodges.com

resortsandlodges.com’un başkanı ve kurucularından Ryan Bailey, şirketini bir seyahat rehberinden ziyade bir tam hizmet ajansı olarak tanımlıyor. “İkibinden fazla üyeyle hızla büyüyen bir müşteri tabanımız ve müşterilerimize anahtar teslim pazarlama ve reklam desteği veren bir iş modelimiz var. “ Büyük bir şirket olan VEMGlobal.com’un bir parçası olan resortsandlodges.com bir KOBİ olarak faaliyet gösteriyor ve operasyonlarını küçük ve parçalı olarak yürütüyor.

Sitede seyahat bilgilerinizi kaydetmek için “hedefinizi ayırtabiliyor”, bir sonraki gezinizi planlayabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

Fitness Singles gibi resortsandlosges.com da yeni anahtar kelime fikirleri bulmak ve zaman kazanmak için Fırsatlar sekmesini kullanıyor. Ryan: “Fırsatlar sekmesi yüksek kaliteli anahtar kelimeler ve normalde aklımıza gelmeyecek bir çok fikir sunuyor, ki bütün mesele zaten! Fikirleri hızlıca tarayabilmek ve gizli cevherleri bulabilmek, sonrasında bu fikirleri hem anahtar kelime seçimine ve site optimizasyonuna kolayca uygulayabilmek harika.”

Şirketin interaktif pazarlama müdürü Mollie Moore, Fırsatlar sekmesini Mart 2010’da web sitesinin yeniden tasarlanması projesine yardımcı olmak için de kullanmış. resortsandlosges.com’un önceki sürümünde sayfanın alt kısmında onlarca link yer alıyormuş ve Moore bu linkleri derleyip toparlamak ve yalnızca en önemli içerikle sınırlandırmakla görevlendirilmiş. Ekip, belirli bir tema için anahtar kelime fikirlerinin sayısına ve her bir anahtar kelime fikri için trafik tahminlerine bakarak, en etkili içerik bölümlerinin “en popüler rotalar, popüler tatil yeri çeşitleri, popüler turlar” ve benzerleri olduğunu görmüş: “Fırsatlar sekmesindeki fikirleri ayrıca sitemizin her sayfasının içine gömülü olan meta başlıkları, tanımları ve anahtar kelimeleri oluşturmak için de kullandık. Fırsatlar sekmesini kullanarak en etkili içeriği belirlerken tahmin çalışmasını azaltabiliyoruz.”

Fırsatlar sekmesinin KOBİ’ler için oldukça faydalı olduğu tartışılmaz!

Başarı hikayelerinin tamamına “Success stories of the Opportunities tab” linkinden ulaşabilirsiniz ya da Google AdWords’de yerinizi almak ve işinizi büyütmek için bize ulaşabilirsiniz!

Kaynak:  Advertisers save time and uncover new keyword ideas with the Opportunities tab 

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Başarı Hikayeleri kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Reklamverenler, Google AdWords’de Anahtar Kelime Fikirlerini Keşfediyor! için 1 cevap

  1. Geri izleme: Tweets that mention Reklamverenler, Google AdWords’de Anahtar Kelime Fikirlerini Keşfediyor! | Google AdWords Sosyal Medya | Dijital Pazarlama Google AdWords | Sosyal Medya | Dijital Pazarlama -- Topsy.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>