BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı: İki Yeni Özellikle Tanışın

Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı: İki Yeni Özellikle Tanışın

Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı: İki Yeni Özellikle Tanışın

AdresGezgini ekibi olarak bizimle reklam çalışmaları yürüten müşterilerimize hep önerdiğimiz bir şey var; Reklamlarınızı kontrol etmek için Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı'nı kullanın, kontrolünüzü Google araması ile yapmayın! Peki ama neden? Google'da arama yaparsanız, tıklama almayan gösterimlere sebep olacağınız için tıklama oranınızı ve dolayısıyla Kalite Puanınızı düşürürsünüz. Ads, kullanıcılara tıklamadıkları reklamları seyrek gösterir veya göstermez. Böylece uzun vadeli olarak istenmeyen bir şey yapmış olursunuz.

Nedir bu Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı?

Reklam hesabınızdaki bu araç (Bizlerle bir reklam çalışması yapıyorsanız panelinizden bu araca kolayca ulaşabilirsiniz) kullanıcıların Google arama motorunda gerçekleştirdikleri aramaların simülasyonudur. Burada arama terimi ve dil ya da konum gibi ölçütler girebilir ve daha sonra reklamınızın tüm bu bağlamda gösterilip gösterilmediğini veya gösteriliyorsa ilk sayfada hangi konumda gösterildiğini görmenize yardımcı olur. Böylece hangi reklam metninin, uzantıların hangi anahtar kelimeyle nasıl tetiklendiğini öğrenebilirsiniz. Reklamlarınızı Google'da alakalı arama terimleri kullanarak anahtar kelimelerinizin tetiklenmesi ile yine görebilirsiniz ancak bu aracı kullanarak bu testi gerçekleştirmek faklı konumlardaki sonuçlarınızı görmenizi sağlar. 


Reklamlarınızın gösterilmesini sağlamak için hemen harekete geçin
Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı sizlere eğer reklamlarınız gösterilmiyorsa bunun nedenini de belirtiyor. Artık, sorunları doğrudan aracın çözebilirsiniz aracın sunduğu sorunları düzenleyerek aynı işlemi tekrar gerçekleştirip reklamlarınız gösterildiğinden emin olabilirsiniz. 
Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı ile reklamlarınız belirli konumlarda kimlere, nasıl gösterildiği hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Kaynak: support.google.com

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap