BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı: İki Yeni Özellikle Tanışın

Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı: İki Yeni Özellikle Tanışın

Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı: İki Yeni Özellikle Tanışın

AdresGezgini ekibi olarak bizimle reklam çalışmaları yürüten müşterilerimize hep önerdiğimiz bir şey var; Reklamlarınızı kontrol etmek için Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı'nı kullanın, kontrolünüzü Google araması ile yapmayın! Peki ama neden? Google'da arama yaparsanız, tıklama almayan gösterimlere sebep olacağınız için tıklama oranınızı ve dolayısıyla Kalite Puanınızı düşürürsünüz. Ads, kullanıcılara tıklamadıkları reklamları seyrek gösterir veya göstermez. Böylece uzun vadeli olarak istenmeyen bir şey yapmış olursunuz.

Nedir bu Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı?

Reklam hesabınızda bulunan bu araç (Bizlerle bir reklam çalışması yapıyorsanız panelinizden bu araca kolayca ulaşabilirsiniz) özetle arama terimi ve dil ya da konum gibi ölçütler girildikten sonra reklamınızın bu koşulda gösterilmeye uygun olup olmadığını belirtir ve önizlemesini gösterir. Bu sayede anahtar kelimeniz için hangi reklam ve uzantıların gösterildiğini öğrenebilirsiniz. Reklam metriklerinizi etkilemeyeceği için, Google.com adresinde bir arama yapmak yerine bu aracı kullanmanız daha faydalıdır. Reklamınız gösterilmiyorsa araç bunun sebebini de teşhis eder.

Kitlelere hangi reklamlarınızın gösterildiğine bakın

Şimdiye kadar, Reklam Önizleme ve Teşhis Aracını kullanarak arama terimine göre reklamları önizleyebiliyor, sadece konum, dil ve cihaz bazında filtreleyebiliyordunuz. Artık Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı “arama ağı kitlelerini” destekliyor. Yani bu sayede hesabınız için eklediğiniz kitlelere hangi reklamlarınızın gösterildiğine bakabilirsiniz.

Reklamlarınızın gösterilmesini sağlamak için hemen harekete geçin

Yukarıda bahsettiğimiz gibi reklamlarınız gösterilmiyorsa Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı nedenini de belirtiyor. Önceden, sorunlar teşhis edildikten sonra reklamınızın gösterilmesini sağlamak için hesabınıza gidip gerekli değişiklikleri yapmak zorundaydınız. Artık, sorunları doğrudan aracın kendisiyle çözebileceksiniz. 
Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı'nda yapılan bu iki önemli güncelleme reklamlarınızı kimlerin gördüğü konusunda size daha fazla bilgi sunabilir ve düzenlemeler için size zaman kazandırabilir.

*Sylvanus Bent, Product Manager, Google Ads
 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap