Sosyal Medyanın Yeni Gözbebeği: Pinterest

Özellikle son dönemde Türk kullanıcılar tarafından da çok rağbet gören Pinterest, dünyanın en hızlı büyüyen sosyal ağı. Yapılan analizler de bu ilgiyi sayısal olarak doğruluyor. comScore verilerine göre Pinterest’in sadece Amerika’da aylık tekil ziyaretçi sayısı 10 milyonu geçmiş durumda.

Ortalama bir Pinterest kullanıcısı ayda 98 dakikasını sitede geçiriyor. Sosyal medya kullanıcılarının bu kadar fazla vakit geçirdiği sadece 2 sosyal medya kanalı var: Facebook ve Tumblr.

Ziyaretçilerin demografik yapısına baktığımızda Pinterest kullanıcılarının çoğunluğu üst ekonomik sınıfa ait, 18-34 yaş arası kadınlardan oluşuyor.

Peki nedir bu Pinterest?

Muadili sosyal imleme sitelerinden farklı olarak Pinterest, ilgi alanlarınıza uygun panolar oluşturmanıza fırsat tanıyor. Üstelik webde gördüğünüz ve ilginizi çeken görselleri de tarayıcınıza ekleyebileceğiniz bir buton ile sitede paylaşma şansı sunuyor. Her şeyin ötesinde kolay kullanılabilir ara yüzü, Twitter ve Facebook ile entegre olmasıyla Pinterest, sosyal medya pazarlamasına yeni bir soluk getiriyor.

Markalar Pinterest’i Nasıl Kullabilir?

Yeni bir pazarlama iletişim kanalı olarak düşünebileceğiniz Pinterest hakkında kafanızda oluşan her türlü sorunun cevabını Grey Worldwide İstanbul Dijital Pazarlama ve Strateji Direktörü Bülent Keleş‘in hazırladığı bu güzel sunumda bulabilirsiniz.


AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sosyal Medyanın Yeni Gözbebeği: Pinterest için 1 cevap

  1. Orçun der ki:

    Markaların nasıl kullanacağından evvel Pinterest para yapmanın yolunu bulmuş bile;
    How Pinterest is Making Money

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>