Pinpuff ile Pinterest Etkinizi Ölçün

Facebook ve Twitter’dan sonra, kısa zamanda bizi kendine bağlayan “lovemark” sosyal ağ Pinterest oldu. O kadar ki bu kısa süre içinde markaların hazırladığı birkaç Pinterest kampanyası gördük; sevdik, sevindik.

Elini çabuk tutan uygulama geliştiriciler Pinterest için bir de etki ölçebileceğiniz bir araç geliştirdi. Hindistan’dan tüm dünyaya yayılmayı amaçlayan Pinpuff, kendisini Pinterest’in Klout’u olarak tanımlıyor.

Pinpuff, Pinterest’teki popülaritenizi, etkinizi, aktivitelerinizi ve ulaştığınız kişi sayısını inceleyerek bir hesaplama yapıyor ve sizi 100 üzerinden puanlıyor. Puanınız ne kadar yüksekse büyük markaların dikkatini çekme oranınız o kadar artıyor ki görünen durumda Pinterest kullanıcılarına bir gelir kapısı yaratabilir.

Yakın zamanda aynı Klout’taki gibi Perk’lerin olacağını bildiren Pinpuff yetkilileri markalara Pinpuff kullanıcılarına promosyon verebilmeleri konusunda yeşil ışık yakıyor.

Ortalama bir Pinterest kullanıcının Pinpuff skorunun 32 olması bekleniyor. Eğer puanınız 50 ve üzerindeyse Pinterest celebrity’si diyebiliriz size. :)

Benim Pinpuff skorum 43 çıktı, sizin kaç?

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>