BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Otel ve Turizm İşletmelerine Özel Sosyal Medya İpuçları

Otel ve Turizm İşletmelerine Özel Sosyal Medya İpuçları

Otel ve Turizm İşletmelerine Özel Sosyal Medya İpuçları

Bu blog yazımızda Otel ve Turizm işletmelerinin sosyal medya yönetimine dair bazı ipuçları vereceğiz. Haziran ayı ile birlikte yaz sezonu resmen başladı. Yaz demek ise tatil demek. Tatil denince ise çoğumuzun aklına deniz, kum, güneş, tatil köyleri ve oteller geliyor. Turizmin canlanacağı yaz sezonuna Otel ve Turizm işletmeleri sosyal medya aracılığıyla nasıl hazırlanmalı, nelere dikkat etmeli gibi soru işaretleriniz varsa yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

 

Otel veya turizm işletmesi olarak tatil hazırlığı yapan kullanıcılara ulaşmanızın birkaç yolu var. Bunlar; web siteniz, öneri/şikayet siteleri ve sosyal medya platformlarınız. Görsellerin ön plana çıktığı yeni dijital dönemde insanlar rezervasyon yaptırmadan önce mutlaka sosyal medya hesaplarınıza göz atar. Bu yüzden sosyal medyanızın iyi yönetilmesi çok önemlidir.

 

İşte rezervasyonlarınızı arttıracak tüyolar:

 

  • Yüksek çözünürlükte kaliteli ve doğal görseller kullanın

  • Rezervasyon için kolay erişim imkanı sağlayın

  • İşletmeyi yansıtmayan, şablon görseller kullanmayın 

  • Tatil planlama sitelerini reklam çalışmalarınız için hedef kitle olarak kullanın

  • YouTube üzerinden kısa bir tanıtım videosu ile reklam çıkın

  • Gelen yorumlara ve mesajlara hızlı dönüş yapın. Samimi bir dil kullanın, kırıcı/kaba olmayın

  • İstatistikleri kullanarak doğru etkileşim günlerinizi ve saatlerinizi keşfedin

 

İçerik üretirken bu tarz paylaşımlar yapmaya özen gösterin:

 

Son olarak sizi tercih etmiş kişilerin kendi sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmaları da çok faydalı bir tanıtım çalışması olacaktır, onları teşvik edebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Selin Özcan tarafından yayınlanmıştır.

Selin Özcan, 1997 yılında İzmir’de doğdu. 2015 yılında Dokuz Eylül Matematik (İngilizce) bölümünü kazandı ve mezun oluncaya dek birçok farklı alanda seçmeli dersler alarak eğitimini tamamladı. Üniversite eğitiminin son iki senesinde SQL ve Python programlama dillerinde eğitimler aldı ve veri bilimi alanıyla ilgilenmeye başladı. Aynı zamanda pedagojik formasyon sertifikası da aldı ve bir süre stajyer öğretmenlik yaptı. Akbank ve QNB Finansbank’ın başlattığı online stajlarda yer alarak çeşitli konularda eğitimler aldı. İnsanlarla iletişim içinde olacağı, kendini geliştirebileceği dinamik bir kariyer hedeflediği için dijital dünyada yer alan AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Resimle ilgilenen Selin, boş zamanlarında yağlı boya/akrilik boya kullanarak resimler yapmakta aynı zamanda yeni yerler keşfetmekten keyif almaktadır.

Yorum Yap