Mesleki Gölge Programı

IMG_0746 kopya

Bu hafta AdresGezgini olarak TAKEV Fen Lisesi’nden bir misafir ağırladık. “Mesleki Gölge Programı” kapsamında bir günün tamamını bizimle, özellikle de Dr. Bora Mocan’ı takip ederek geçiren Doğaç Eldenk, TAKEV Fen Lisesi 11. sınıf öğrencisi. Okulun, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nün düzenlediği Mesleki Gölge Programı, öğrencinin bir meslek uzmanıyla birlikte bir gününü geçirip, ilerde seçeceği mesleğe dair bilgi edinmesini, kendisine uygun olup olmadığını keşfetmesini amaçlıyor.

Bu programı Elektrik Elektronik Mühendisi Dr. Bora Mocan ile gerçekleştirmeye karar veren Doğaç, henüz Elektrik Elektronik Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliği arasında bir seçim yapmış değil; fakat AdresGezgini’nde çeşitli departmanlarda ve Dr. Bora Mocan ile vakit geçirerek her iki meslek hakkında bilgi almayı hedefliyor.

IMG_0743 kopya

Gün içerisinde farklı mesleklere sahip birçok kişiyle konuşan Doğaç, bu sayede ilerde seçeceği mesleğe dair zorlukları, işin getirdiği yükümlülükleri ve büyük bir firmada yönetici olmanın getirdiği sorumlulukları deneyimlemenin kendisi için güzel bir tecrübe olduğunu dile getirdi.

Çağla Nacir tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>