BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Mayıs 2020'den İtibaren Standart Dağıtımı Kullanacak Tüm Google Reklam Kampanyaları

Mayıs 2020'den İtibaren Standart Dağıtımı Kullanacak Tüm Google Reklam Kampanyaları

Mayıs 2020'den İtibaren Standart Dağıtımı Kullanacak Tüm Google Reklam Kampanyaları

Google Ads, Görüntülü Reklam, Video, Uygulama ve Otel kampanyaları dahil tüm kampanyalar için standart yayınlamayı tek reklam yayınlama yöntemi yapıyor.

Google Ads, Arama ve Alışveriş kampanyalarından başlayarak kampanyaları hızlandırılmış yayından standart yayınlamaya taşımaya başladı.

Nisan 2020'den itibaren, hızlandırılmış yayınlanma artık yeni Görüntülü Reklam, Video, Uygulama ve Otel kampanyalarında reklam yayınlama yöntemi olarak kullanılamayacak.

Hızlandırılmış yayın kullanan mevcut tüm Görüntülü Reklam, Video, Uygulama ve Otel kampanyaları, Mayıs 2020'den itibaren otomatik olarak standart yayınlamaya geçirilecektir.

Google, standart yayınlamanın tüm kampanyalar için en uygun olduğunu, çünkü gün boyunca beklenen reklam performansını dikkate aldığını söylüyor.

Bunun, günlük bütçede performansı en üst düzeye çıkarma söz konusu olduğunda standart yayınlamayı bir reklam yayınlama yöntemi olarak daha etkili hale getirdiği söylenir.

Google'a göre hızlandırılmış dağıtım bütçelerin daha iyi kullanılmasına yardımcı olmuyor. Hızlandırılmış yayın yoluyla reklam yayınlayan kampanyalar, ortalama tıklama başına maliyetin üzerinde bir ücret bile görebilir.

" Bütçeyle sınırlı kampanyalar için [hızlandırılmış yayınlama] günün erken saatlerinde artan rekabet nedeniyle TBM’leri artırabilir veya bütçenizin çoğunu istemeden daha erken saatlerde geçirebilir. Alternatif olarak, Standart yayınlama, gün boyunca beklenen reklam performansını dikkate alır ve günlük bütçenizdeki performansı en üst düzeye çıkarmada daha iyidir. ”

Reklamverenler, reklam yayını zaman planlamasını kullanarak reklamlarının gün boyunca nasıl yayınlanacağı üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilir. Reklam yayını zaman planlamasıyla, reklamverenler tekliflerini günün belirli zamanlarında daha yüksek veya daha düşük olarak belirleyebilir.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Alihan Acun tarafından yayınlanmıştır.

Alihan Acun, 1995 yılında Manisa’da dünyaya geldi. Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Matematik bölümünde tamamladı. Üniversite hayatı boyunca çeşitli kurslara ve seminerlere katılan Acun,Ms-SQL, Finansal Analiz, İleri Excel, KAİZEN alanlarında sertifikalar aldı. Veri analizi ve dijital dünyaya olan ilgisi ve hayranlığından dolayı kariyerine AdresGezgini'nde devam etmektedir.

Yorum Yap