KOBİ’ler İnternet Reklam Ajansını Nasıl Seçmeli?

KOBİ’lerin internet reklam mecrasına neden yönelmesi gerektiğini ilk yazımızda, reklam verimini nasıl ölçmeleri gerektiğini ikinci yazımızda, reklam yönetimini kendi bünyelerinde mi yoksa bir ajans yardımıyla mı yapmaları gerektiğini ise üçüncü yazımızda anlattık. Yazı dizimizin son kısmında KOBİ’lerin internet reklam ajansı seçimlerini yaparken nelere dikkat etmesi gerektiğine değineceğiz.

Ajans seçiminizi yaparken kıstasınız her şeyden önce ajansın geçmişte yarattığı başarılar olmalıdır. Başarısı kanıtlanmış bir ajansla çalıştığınız zaman arkasında durabilir ve reklamınızdan geri dönüş bekleyebilirsiniz. Peki bu başarıların gerçek olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Çalışmayı düşündüğünüz ajanslardan mutlaka referans firma ve iletişim bilgisi isteyin. Ajansın çalıştığı firmalara reklam verimi, müşteri iletişimi, sorunların ne kadar sürede çözüldüğü, yeni reklam teknolojileri konusunda bilgilendirme yapılıp yapılmadığı hakkında sorular sorun. Bir ajansı en iyi müşterileri anlatır, bunu sakın unutmayın. Biz de AdresGezgini olarak buna önem veriyor, müşteri memnuniyetimizi mümkün olduğunca yüksek tutmaya çalışıyoruz.

300.300.kobi

Ajans seçiminiz sırasında mutlaka ekibi inceleyin. Ekipteki kişilerin, özellikle kurucu ortakların eğitim düzeyleri, mühendislik ve reklamcılık altyapıları size yardımcı olacaktır. Eğitim düzeyi düşük olan kişilere gerekli sertifikaları olsa dahi reklam yönetiminizi devretmeyin. Ekibin büyük olması, ajansın müşteri memnuniyetinin yüksek olmasının yanında size daima standart bir kalitede hizmet verileceğini garanti eder.

Ajansın hizmet yelpazesini mutlaka inceleyin. Bazı ajanslar sadece Google reklamları üzerine hizmet verir. Bazı ajansların ana işi ağırlıklı olarak web sitesi tasarımı hizmetidir, Google reklamlarını talep edenlere yapmaktadırlar. Bazı büyük ajanslar ise tüm hizmetleri bir arada sunmaktadır. Bu tür ajanslar ile çalışmanız size avantaj sağlar. Tüm dijital işleriniz tek bir ajans üzerinden yürür, düzenli toplantılar yaparak stratejilerinizi konuşabilirsiniz.

Düşük veya ucuz tekliflere itibar etmeyin. ‘Ucuz etin yahnisi yavan olur’ demiş atalarımız. Ajanslar kesinlikle birebir aynı şekilde çalışmaz, dolayısıyla sizin elde ettiğiniz geri dönüşler de farklı olur. Her ajans farklı kalitede hizmet vermektedir, sadece çalışanların eğitim seviyesini inceleyerek bile bunu görebilirsiniz. Eğer size düşük bir teklif yapılıyorsa burada muhtemelen ya kampanyalarınıza yeterli ilgi gösterilmeyecektir ya da kampanyalarınızı yetkin olmayan kişiler yönetecektir.

KOBİ’lerin internet mecralarına neden yönelmesi gerektiğinden ajans seçimlerine kadar kapsamlı bir yazı dizisini sizinle paylaştık. Şimdiden geri dönüşü yüksek reklamlar dileriz.

Çağla Nacir tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Google AdWords, Satış ve Pazarlama kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KOBİ’ler İnternet Reklam Ajansını Nasıl Seçmeli? için 3 cevap

  1. Geri izleme: KOBİ’ler İnternet Reklamları Konusunda Kimden Destek Almalı? | Blog AdresGezgini | Google AdWords | Sosyal Medya

  2. Geri izleme: KOBİ'ler için En İyi Müşteri Kazanma Yolu: İnternet Reklamcılığı | Blog AdresGezgini | Google AdWords | Sosyal Medya

  3. Geri izleme: KOBİ’ler İnternet Reklamlarından Sağlayacağı Verimi Nasıl Ölçmeli? - Blog AdresGezgini | Google AdWords | Sosyal Medya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>