KOBİ’ler için Satış Ekibi Yönetimi

7 yıldır internet reklamcılığı ve yazılım alanında Türkiye’deki KOBİ’ler ile birebir çalışıyoruz. Az da olsa internet reklam kampanyalarından geri dönüş alamayan, yeterli satış elde edemeyen birçok firma ile tanıştık. Her sene düzenli anketler yoluyla değerlendirmeler yapıyor ve müşteri memnuniyetimizi ölçüyoruz. Geçtiğimiz sene aldığımız sonuçlarda %67’lik bir memnuniyet oranımızın olduğunu, bir önceki seneye göre memnuniyet oranımızın %8 yükseldiğini gördük. Hizmetlerimizden memnun olmayan %33’lük kitleyi incelediğimizde bu firmalardan %74’ünün satış süreçlerinde birtakım problemler olduğunu, satış ekiplerinde veya satış stratejilerinde düzeltmeler yapmaları gerektiğini tespit ettik. Bunun sonucunda memnuniyet oranımızı yükseltmek için birçok firmaya sadece internet reklamcılığı konusunda değil satış stratejileri ve satış ekibi yönetimi konusunda da destek vermemizin işimizin ayrılmaz bir parçası olduğuna karar verdik.

Önümüzdeki süreçte satış konusunda blogumuzda birçok yazı göreceksiniz. Bu yazı dizimize bir infografik ile başlıyoruz. Özellikle şirketinizde satış süreçleri ile ilgileniyor ve satış yöneticisi olarak kariyer yapmak istiyorsanız infografiği detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.

İnfografiği incelemeden önce bir özet yapmak gerekirse, başarılı bir satış yöneticisi olmak istiyorsanız aşağıdaki 3 adımı doğru bir şekilde yönetmelisiniz.

  1. Satış ekibini oluşturma
  2. Satış ekibini motive etme
  3. Satış süreçlerini iyileştirme

Infografik2

Berna Tanır tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Satış ve Pazarlama kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KOBİ’ler için Satış Ekibi Yönetimi için 2 cevap

  1. Geri izleme: Yeni Başvuran Müşteri Adaylarınıza Nasıl Dönmelisiniz? | Blog AdresGezgini | Google AdWords | Sosyal Medya

  2. Geri izleme: Satış Nasıl Kapatılır? | Blog AdresGezgini | Google AdWords | Sosyal Medya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>