BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Kobiler için Google AdWords Kullanımı

Kobiler için Google AdWords Kullanımı

Google ekibi internetin, ekonomik büyümenin bir lokomotifi olduğuna inanmıştır. Fakat şimdiye kadar kimse bu büyümenin arkasında kimin, nasıl, neden, nerede ve ne olduğunu sayılara dökmemişti. Google ekibi bu sorulara cevap bulabilmek için oldukça saygın bir iş stratejisi danışmanlık kurumu olan The Boston Consulting Group'tan (BCG) internetin Birleşik Krallık (BK) ekonomisi üzerindeki etkisini incelemesini istedi.

Bu araştırmaya göre;

* 2009 yılında internet, Birleşik Krallık ekonomisine 100 milyar Pound katkı sağladı.

* Birleşik Krallık e-ticarette dünyada ilk sıradaki ülke, ve e-ticaret malları ve hizmetlerinde her 1 poundluk ithalâtına karşılık 2.80 Pound ihracat gerçekleştiriyor.

* İnternet ekonomisinin yılda %10 oranında büyümesi bekleniyor.

BCG çevrimiçi olmanın iş satışlarının bütününe yapmış olduğu etkiyi de araştırdı ve sonuçlar yine şaşırtıcıydı. Son yıllarda, interneti benimseyen firmalar diğer firmalara oranla satışlarında dört kat büyüme gördü.

İnternetin Birleşik Krallık ekonomisi için önemini anlamak faydalıydı, ancak BCG daha derine bakmak ve Birleşik Krallık'ın diğer ülkelere kıyasla ne durumda olduğunu görmek istedi. Böylece "e-yoğunluk indeksi" (e-intensity index) adını verdikleri sıralamayı geliştirdiler. Bunun için üç etkene bakılıyor:

1) İnternete erişim kolaylığı

2) İnternette geçirilen toplam süre

3) Kişilerin internetle ilgilenme seviyesi

Çevrimiçi harcanan para miktarında Birleşik Krallık ilk sırayı alsa da toplamda Danimarka birinci sırada yer alırken, Birleşik Krallık 6'ıncı, Almanya, ABD ve Fransa da sırasıyla 9'uncu, 11'inci ve 14'üncü sırada yer aldı.

Raporun tamamını görüntülemek, tartışmalara katılmak ve Birleşik Krallık hükümetinin internet ekonomisinin büyümesine yardımcı olmak için ne yapması gerektiği konusunda görüşlerinizi paylaşmak için www.connectedkingdom.co.uk adresini ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynak: The Connected Kingdom

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap