BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Kevin Allocca: Videolar Neden Viral Olur?

Kevin Allocca: Videolar Neden Viral Olur?

Kevin Allocca: Videolar Neden Viral Olur?

Kevin Allocca YouTube'da "trends manager" olarak görev yapıyor. Geçmiş iş deneyimlerine bakılırsa yeni medya ile iç içe geçmiş, başarılı bir yeni medya insanı. 2011'in son döneminde TedYouth organizasyonunda sahne alan ve bazı YouTube videolarının neden ve nasıl viral olduğunu açıklayan 7 dakikalık konuşması ise video tanıtımında başarı sağlamak isteyenlere hap gibi bilgiler sunuyor. Öyle sıkıcı powerpoint sunumları gibi değil, aksine çok eğlenceli, neşeli geçen 7 dakika sonunda "evet, artık ben de viral olabilirim" diyorsunuz. Tabii, bu o kadar kolay mı tartışılır.

Kevin Allocca'ya göre YouTube'a her 1 dakikada 48 saat uzunluğunda video ekleniyor ve bunlardan sadece %1'i viral olabiliyor. Nasıl mı?

 

3 farklı yolu var.

1. Beklenmedik anlar (komik, garip, sürpriz, şirin, öğretici = Yüksek Duygu Değeri)

2. Trendsetters (Yüksek izleyici sayısına sahip Twitter, Facebook kullanıcıları veya blog yazarlarının videonuzu kendi hesaplarından önermesi)

3. Katılım Sağlamak (yorumlar, paylaşım, remiks, parodiler..)

Daha fazlası için videoyu izlemenizi öneririm:

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap