Kadınların Satın Alma Kararlarını Etkileyen Faktörler [Infografik]

Tüketicilerin çevrimiçi kanallardaki davranışlarının incelenip, doğru bir şekilde analiz edilmesi, işletmelerin etkili bir satış ve pazarlama stratejisi oluşturmasına olanak sağlar. İnternet kullanımının tüm dünyada her geçen gün artmasıyla, çevrimiçi yorumlar ve sosyal medya modern tüketicinin satın alma kararını etkileyen önemli faktörlerden biri haline geldi. Peki ya kadın tüketicilerin satın alma kararını etkileyen kilit noktalar nelerdir?

kadınların-satın-alma-davranışları

Influenster, bu sorunun cevabını bulmak için 11.200’den fazla kadının katıldığı bir anket düzenlemiş ve anket sonuçları çevrim içi kanallar ile sosyal medya kanallarının satın alma kararında büyük etkisi olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Bu sonuçlara göre Instagram, kadınların alışveriş sürecini en çok etkileyen sosyal medya platformudur. Bu sonuca göre, kadın kullanıcılardan oluşan hedef kitleye sahip işletmelerin sosyal medya kanallarını, özellikle Instagram hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaları gerektiği sonucunu çıkarabiliriz. Düzenli paylaşımları Instagram reklamları ile desteklemek, doğru hedeflemeler ile potansiyel müşterilere daha kolay ulaşılmasını sağlayacaktır.

Bir diğer anket sonucu da kadınların ürün yorumlarını çoğunlukla aktif olarak çevrim içi alışveriş yaparken inceliyor olması. Bir ürünü ya da hizmeti satın almaya karar vermiş olan kadın tüketicilere ürün ya da hizmetinizi Google AdWords reklamlarıyla tam da ihtiyaç duydukları noktada gösterebilir, satın alma sürecini olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Kadınların %54’ü  markaların olumsuz yorumlara cevap vermesinin büyük önem taşıdığını düşünüyor. İşletmeler, dijital pazarlamanın en önemli özelliklerinden biri olan çift yönlü iletişimi sadece tüketicilere marka mesajını iletmek için değil, tüketicilerden gelen mesajları almak için de kullanmalı ve hiç bir mecradaki yorumu cevapsız bırakmamalıdır.

Kullanıcı yorumlarının ve kullanımının satın alma sürecini nasıl etkilediği ile ilgili detayları aşağıdaki infografikte görebilir, internet reklamlarıyla ilgili aklınıza takılan her soru için bize ulaşabilirsiniz. AdresGezgini’nin internet reklamcılığı alanında uzman ekibi, sizi müşterilerinizle buluşturmaktan mutluluk duyacaktır.

kadınların-alışveriş-kararı-adresgezgini

kaynak: socialmediatoday.com

Cemre Bağcı tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Satış ve Pazarlama kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kadınların Satın Alma Kararlarını Etkileyen Faktörler [Infografik] için 2 cevap

  1. Geri izleme: İşletmeler Neden Bir Web Sitesine İhtiyaç Duyar?

  2. Geri izleme: E-Ticarette Başarıya Ulaşmak İçin 20 İpucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>