BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İlişkilendirme Raporları Yeni Güncelleme ile Birlikte YouTube ve Görüntülü Reklamları İçerecek

İlişkilendirme Raporları Yeni Güncelleme ile Birlikte YouTube ve Görüntülü Reklamları İçerecek

İlişkilendirme Raporları Yeni Güncelleme ile Birlikte YouTube ve Görüntülü Reklamları İçerecek

Google, YouTube ve Görüntülü reklamların analizlerini artık ilişkilendirme raporlarında içerecek şekilde bir güncelleme getirdi. İlişkilendirme modellemesi kullanıcıların Google’daki reklamlarınıza nasıl, ne zaman ve neden dönüşüm sağladığını daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Yanlış Google Ads ilişkilendirme modelini seçmek, oluşturulacak kampanya başarısını tamamen etkileyebilir.

Şubat 2021 tarihinden itibaren bu raporlarda, müşterilerin bir ürün veya hizmet alma aşamasında video reklamların ne kadar etkili olduğu anlaşılacak. Google, YouTube reklamları beta sürümünü de ilişkilendirme raporlarına eklediğini bildirdi. Bunun yanı sıra Görüntülü reklamlarda artık ilişkilendirme raporlarında yer alacak.

Google Ads’in Ölçüm kategorisinden İlişkilendirme bölümü seçilerek kayıt olma süreci tamamlanıyor. Bu özellik aktif hale getirildiğinde, ilişkilendirme raporlarında Arama Ağı reklamları, YouTube reklamları ve Görüntülü reklamlar görünüyor. İlişkilendirme raporları çok kapsamlı bir içeriğe sahip ve bu raporların içinde En İyi Yollar, Desteklenen Dönüşümler, Yol Metrikleri ve Model Karşılaştırma Raporları yer almaktadır.

"En iyi yollar" raporu, müşterilerin bir dönüşümü tamamlamak için en sık kullandığı yolları gösterir. Bu bilgi, müşterileriniz bir dönüşüm gerçekleştirmeden önce tıkladıkları reklamlara dayalı olarak sağlanır. Bu yeni özellik ile, Arama Ağı, YouTube ve Görüntülü reklamların yer aldığı dönüşümlerin en sık hangi yollarla gerçekleştiğini görebileceğimiz bir analiz oluşacak.

"Model karşılaştırma" raporu, iki farklı ilişkilendirme modelinin karşılaştırılmasını sağlar. Son tıklama, veriye dayalı ilişkilendirme, kurala dayalı ilişkilendirme ve konuma dayalı ilişkilendirme gibi farklı modeller için maliyeti ve geliri karşılaştırır. İlişkilendirme raporlarında görülebilecek Arama Ağı, YouTube ve Görüntülü reklamların dönüşüm üzerinde etkileri analiz edildiğinde, işletmeye uygun yukarıda bahsedilen ilişkilendirme modellerini seçmek daha kolay hale gelecektir.

Kaynak: support.google.com

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Merve Gençdağ tarafından yayınlanmıştır.

Merve Gençdağ, 12 Nisan 1995 yılında Aydın’da doğdu. 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi %100 İngilizce Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü kazandı ve hazırlık dahil 5 yıl içerisinde mezun oldu. Lisans hayatı boyunca Delphi adlı şirkette staj deneyimi yaşadı. Bu şirkette bitirme tezini de tamamlayarak, optimizasyon çalışmaları alanında kendini geliştirdi. 2018 Yılında mezun olduktan sonra çeşitli sertifikasyon programlarına katıldı. Kişisel gelişim kurslarına ve bilgisayar programlarına ilgi duyuyor ve bu alanlarda kendini geliştirmek istiyor. 2020 yılında Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı yapmaya karar vererek, dijital pazarlama alanına yönelmek istedi. Kendini geliştirmenin sürekli yeni bilgiler öğrenmek ve kendini yenilemekten geçtiğini düşünüyor. Yeni yerler keşfetmekten, ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alıyor. Hobileri arasında klasik müzik dinleme, kitap okuma ve fotoğrafçılık olan Gençdağ, AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak görev almaktadır.

Yorum Yap