BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google a Erişim: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Basın Bülteni

Google a Erişim: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Basın Bülteni

T.C. BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU

Basın ve Tüketiciler ile İlişkiler Müşavirliği

BASIN BÜLTENİ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından

Kamuoyuna duyuru

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Ankara, 04.06.2010

Basın yayın organlarında hakkında erişim engelleme tedbiri uygulanmamış google gibi bazı alan adları/web siteleri ve hizmetlerinin erişimlerinin engellendiği yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Tarafımızca tesis edilen işlem, kamuoyunun yoğun gündemini oluşturan İnternet adresleriyle ilgili olmayıp, Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesinin 05/05/2008 tarihli ve 2008/402 no’lu kararı gereği erişimi engelli olan, http://www.youtube.com İnternet adresine ilişkin IP adreslerinin güncellemesinden ibarettir.

Sonuç olarak http://www.youtube.com a erişim amacıyla kullanılan ve tarafımızca engelleme tedbiri kapsamında güncellenen IP adreslerinin arkasında farklı şirketlere ait alan adı veya çeşitli hizmetlerin barındırılması bu şirketlerin kendi tercihleri ve sorumluluklarındadır. Dolayısıyla bu hizmetlerden yararlanan İnternet kullanıcılarının mağduriyetinin çözümü bahse konu hizmetleri sunan şirketlerin elinde bulunmaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Tel No : : (312) 294 70 37

Fax No: (312) 294 72 46

Yeşilırmak Cad. No:16 06430 Demirtepe-Ankara http://www.tk.gov.tr

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Blog Yorumları

  1. İlginç. Soru şu: "şimdi ne olacak?"

Yorum Yap