BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google URL Kısaltma Servisi goo.gl Kapandı

Google URL Kısaltma Servisi goo.gl Kapandı

Google URL Kısaltma Servisi goo.gl Kapandı

Dünyanın en değerli markası olan ve internet dünyasında bir çok alanda servis sağlayan Google, URL kısaltma servisi goog.gl’ı kapatma kararı aldığını açıkladı. goo.gl yerine Firebase Dynamic Link isimli bir servisi kullanıma açacak olan Google ileriye dönük planlarında bu servisi büyütmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyor.

Google URL Shortener kullanıcıların daha kolay bir şekilde bağlantı paylaşmalarını ve çevrim içi trafiği ölçmelerine yardımcı olmayı amaçlayarak 2009'da kullanıma sunulmuştu. O günden bugüne birçok popüler URL kısaltma hizmetleri ortaya çıkmıştı. AdresGezgini olarak biz de 2011 yılında ufalt.net isimli bir web sitesini yayına açmıştık.  

goo.gl yerine kullanıma sunulacak olan Firebase Dynamic Links (FDL) mevcut ve potansiyel kullanıcılar için iOS, Android veya web uygulamasındaki herhangi bir konuma göndermenize olanak tanıyan akıllı URL'ler sunacak. 

13 Nisan itibariyle kullanıma kapatılan goo.gl bağlantıları, hizmet kesildikten sonra da çalışmaya devam edecek.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap