Google, Sıralama için Sosyal Medya’yı Kullanıyor!

Günümüzde sosyal medya, sevdiklerimizle iletişim kurmaktan öte, bizler için müşterilerimiz ile çevrimiçi olarak bağlantıda kalmanın en iyi yollarından biri haline geldi. Sosyal medyanın büyüme hızı ve web ortamında kolayca içerik oluşturmaya imkan tanıması, aynı zamanda arama motorları için de son derece önemli. Bunun birincil nedeni ise sosyal medyadaki davranışlarımızın, müşterilerimizle ya da sevdiklerimizle kurduğumuz iletişimin arama motorlarının organize yapıları ve bilgiyi görüntülemeleri çerçevesinde önem taşıyor olması.

YouTube Google WebMaster kanalında Matt Cutts tarafından hazırlanan bir videoya göre, arama motoru lideri Google arama sıralaması için sosyal ağları kullanıyor.

Evet, Google’ın sosyal ağları gerçek zamanlı sonuçlara ulaşabilmek için kullandığı biliniyordu. Fakat Matt Cutts’ın belirttiğine göre sosyal ağlardan faydalanılarak oluşturulan Google sıralamaları, Facebook ve Twitter’da takipçi sayısı ve niteliğine göre belirlenen bir hesap saygınlığı. Peki bu ne anlama geliyor? Artık bireysel ya da kurumsal sosyal ağ hesapları daha kaliteli içerik üretmeli ve sosyal medyayı daha sosyal bir şekilde kullanmalıdırlar.

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Google AdWords, Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Google, Sıralama için Sosyal Medya’yı Kullanıyor! için 1 cevap

  1. Geri izleme: Tweets that mention Google, Sıralama için Sosyal Medya’yı Kullanıyor!, Google AdWords|Sosyal Medya|Dijital Pazarlama AdresGezgini -- Topsy.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>