BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Performans ve Branding Çözümlerinde Yenilikler

Google Performans ve Branding Çözümlerinde Yenilikler

Google Performans ve Branding Çözümlerinde Yenilikler

Google’ın Partner ajanslar için İstanbul Tekfen Tower’daki merkezinde düzenlediği "Google Performans ve 'Branding' Çözümlerinde Yenilikler" isimli etkinliğine katıldık. 

Google araçlarındaki yenilikler ve beta sürümleri hakkında önemli bilgiler içeren bu eğitimde Performans, Shopping, GDN ve Branding Çözümleri başlıkları altında dört farklı sunum gerçekleşti. Halihazırda kullanmakta olduğumuz ve önümüzdeki çeyrekte aktif olması beklenen yeni uygulamalardan bahsedelim.

Öncelikle Arama Ağındaki Yenilikleri paylaşmak üzere Can Köklü’yü dinledik. Arama ağı reklamları ile daha geniş hedef kitleler oluşturabilmek için Benzer Kitleler ve Pazardaki Kitleler özellikleri kullanılabilir durumda. Bu özellikler ile yeniden pazarlama listelerine dahil olan kullanıcıların listeye girmeden önceki ve sonraki web hareketlerine bakılarak benzer kitleler Google tarafından oluşturulup hedeflenebiliyor. Özellikle otomatik teklif stratejilerinin kullanıldığı kampanyalarda bu kitlelerin aktif olarak kullanılmasının başarıyı arttıracağını vurgulamakta fayda var.

Ayrıca YouTube ile de RLSA listeleri oluşturabileceğiniz bir özellik şuan aktif olarak kullanılmakta. Böylece web sitenize hiç gelmemiş olsalar dahi YouTube üzerinden markanız veya ürünlerinizle ilgilenen kitleler oluşturmanız mümkün.

Bununla beraber otomatik teklif stratejilerinde de bir yenilik var. Bildiğiniz üzere Geliştirilmiş TBM teklif stratejisi için dönüşüm ihtimalini yüksek gördüğü durumlarda teklif artışındaki %30 sınırı kaldırıldı. Artık bir üst  sınır olmaksızın dönüşüm ihtimalinin yüksek olduğu durumlarda teklifleri arttırabilecek. Ama korkulacak bir durum olmadığı söyleniyor. Çünkü algoritma çalışırken yine de Ort. TBM değerini belirlenen Hedef TBM değerinin altında tutmaya çalışacak. Bunun için sisteme 1 hafta-10 gün gibi bir öğrenme süresi tanınması gerekiyor.

Bizi heyecanlandıran bir yenilik ise; Görsel Site Bağlantıları(Visual Sitelinks). Henüz Beta durumunda ve mobilde etkin olan bu uzantı çeşidi ile reklamlarınızın görünürlüğü hayli arttıracak olan en az 4 görsel ile kullanıcıları sitenizin alt kategorilerine yönlendirebiliyorsunuz. Örneğin bir giyim mağazası için ürünlerden birini giymiş bir mankenin görseli kullanılabilir.

AdresGezgini ekibi olarak, değerli müşterilerimizi verdiğimiz hizmet kalitesini en üst düzeyde tutmak için Google AdWords reklamları üzerinde yapılan bütün güncellemeleri yakından takip ediyoruz. 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Gizem Aksakal tarafından yayınlanmıştır.

Gamze Gizem Aksakal 1993 yılında anne ve babasının ozamanki görev yeri olan Sivas'ta doğdu. Çocukluğunu Ankara'da geçirip eğitim hayatına İzmir'de başladı.

Yorum Yap