BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google My Business ile Mesaj Atma Özelliği

Google My Business ile Mesaj Atma Özelliği

Google My Business ile Mesaj Atma Özelliği

Google My Business mobil uygulamasında mesaj özelliği aktif olarak kullanılıyordu. Fakat yeni güncelleme ile birlikte mobil uygulamaya gerek kalmadan Google My Business ile işletme sahipleri ve alıcılar doğrudan web arayüzünden mesajlaşma özelliğini kullanabilecekler.

Peki bu yeni gelişme nasıl gözüküyor? Bilgisayar üzerinden Google My Business’a girdikten sonra sol taraftaki navigasyon kısmında ‘İletiler’ butonunu göreceksiniz. Üstüne tıklandığında sizi ‘chat box’ denilen sohbet penceresine yönlendirecek. Müşterilerinizi ekranın sol tarafında göreceksiniz ve mesajlarına yanıt vermek için üstüne tıklayıp sohbeti başlatabilirsiniz. 

 

Google My Business Mesaj Penceresi Görünümü:

 

Google Maps ve Google My Business mobil uygulaması üzerinden mesajlaşma özelliği zaten satıcılar ve alıcılar tarafından kullanılıyordu. Web tabanlı mesajlaşma özelliği pek sürpriz olmadı diyebiliriz. Beklenen bir yenilik olan sohbet penceresi, Google My Business mobil uygulaması üzerinden 2016 yılında kullanılmaya başlandığı belirtirsek, web arayüzünden mesajlaşma seçeneği için uzun süre beklenildi. 

Küçük bir yenilik gibi gözüken sohbet penceresi birçok açıdan kolaylık sağlıyor. Düşünecek olursak işletmeler gün içerisinde kullanıma hazır tutulan bilgisayarlar kullanıyorlar. Boyut açısından karşılaştırma yapıldığında bilgisayar klavyeleri telefon klavyelerinden daha büyük. Rahat tuşa basma ile müşterilere hızlı cevap verme konusunda daha kolaylık sağlıyorlar. Google My Business web arayüzü mesajlaşma yeniliği ile işletme sahipleri ve müşteriler arasında çok daha hızlı ve kolay cevap verme süreci oluşuyor.

 

Kaynak: searchengineland.com

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Alihan Acun tarafından yayınlanmıştır.

Alihan Acun, 1995 yılında Manisa’da dünyaya geldi. Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Matematik bölümünde tamamladı. Üniversite hayatı boyunca çeşitli kurslara ve seminerlere katılan Acun,Ms-SQL, Finansal Analiz, İleri Excel, KAİZEN alanlarında sertifikalar aldı. Veri analizi ve dijital dünyaya olan ilgisi ve hayranlığından dolayı kariyerine AdresGezgini'nde devam etmektedir.

Yorum Yap