BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google, İşletmelerin Tanıtım Yapması İçin Yeni Bir Video Uygulaması Devreye Aldı

Google, İşletmelerin Tanıtım Yapması İçin Yeni Bir Video Uygulaması Devreye Aldı

Google, İşletmelerin Tanıtım Yapması  İçin Yeni Bir Video Uygulaması Devreye Aldı

Youtube Video Builder, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, firma tanıtımlarını yapabilmek için yeni bir video oluşturma platformunu devreye aldı. Bu uygulamanın kullanım kolaylığı ve maliyet anlamında uygun olması da işletmelerin zamandan ve maliyetten tasarruf etmesine imkan sağlayacak.

 

Bir süredir test aşamalarında olan uygulama geçtiğimiz günlerde yayına alındı, uygulamanın geliştirilmeye devam ettiği bilinmekte.

 

Video oluşturucu ile işletmeler 6- 15 saniyelik tanıtım videolarını oluşturabilirler. Yapılması gereken şeyler ise işletmeye ait görsel, içerik ve logoların vb. sisteme yüklenip, video oluşturucu tarafından kullanıma uygun şablonlardan birinin seçilmesi. Yukarıda bahsettiğimiz gibi video oluşturucunun geliştirilmeye devam etmesi, kullanabilecek seçeneklerin çoğaltılması anlamına da gelecek.

 

Video oluşturucunun en güzel taraflarından birisi de ücretsiz kullanımda olması. Şu anda İngilizce dilinde oluşturulabilen video oluşturucu için video oluşturma sırasında diğer dil seçenekleri de kontrol edilebiliyor.

 

Video oluşturucu için ihtiyacımız olan öğeler ise şu şekilde; bir Youtube kanalı oluşturmak, işletmemizi tanıtıcı logo ve görseller, Google Chrome’un güncel versiyonunu kullanıyor olmak.

Kaynak: webrazzi.com

brandingturkiye.com

support.google.com

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Buse Güner tarafından yayınlanmıştır.

Buse Güner, 1992 yılında Tekirdağ’da doğdu. 2014 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Güner, iş hayatına AdresGezgini’nde başlamıştır. Pazarlama konusuna merakı olan Güner, öğrencilik yıllarında çeşitli yerlerde satış görevlerinde bulunmuştur. Yeni yerler keşfetmekten, arkadaşlarıyla vakit geçirmekten ve gelişim kitapları okumaktan hoşlanır.

Yorum Yap