BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google'dan YouTube Reklamları için TV Ekranları Hedeflemesi

Google'dan YouTube Reklamları için TV Ekranları Hedeflemesi

Google'dan YouTube Reklamları için TV Ekranları Hedeflemesi

Google, Youtube'a bağlanabilen ekranlarda, Youtube reklamlarının hedefleme seçeneklerini kolaylaştırmak adına bağlı TV'lerden Youtube izleyen kullanıcıları hedefleyebilecekleri "TV Ekranları" cihaz türü sundu. 

Görüntü & Video 360 ve Google Reklamlarına eklenen yeni bir cihaz türü olan TV Ekranları, Bilgisayarlar, Telefonlar ve Tabletlerin arasına dahil olmuştur. Yeni cihaz türüyle, reklamverenler özellikle TV izleyicileri için farklı reklam öğeleri kullanabilir veya cihaz teklif ayarlamaları yapabilir. Aynı zamanda reklamverenler, TV Ekranlarında yayınlanan reklamların raporlamalarına da erişebilir böylece o reklamların o cihaz türü üzerindeki etkisini de kolayca ölçebilirler.

Google, bu cihazları duyurduğu Ipos Lab Denemelerinde, insanların TV Ekranlarındaki reklamlara olan ilgisini şöyle bir açıklamayla belirmiştir: "Tv'de gösterilen Youtube reklamları ile insanların reklamı/ürünü hatılama ve satın alma isteğinde ortalama olarak %35-%47'lik artış görülmüştür" Reklamverenler hesaplarında Ads hesabındaki Kampanyalarının altında çıkan Cihazlar bölümünden, hedeflemek istedikleri cihaz türüne uygun teklifleri kolayca verebilir.

Youtube reklamı bu cihaz türü ile birlikte, akıllı TV'ler, video oyun konsolları, Chromecast ve Apple TV gibi cihazlarda yayınlanarak, potansiyel kitleye gösterilebilir.

Her stratejik reklam hesabı ayarları gibi cihaz tekliflendirme ve hedefleme ayarı da, reklamların doğru kitleye ulaşmasında önemkidir. Böylece hedeflediğiniz kitlelere gösterilecek reklamlar ile başarılı reklam sonuçları elde edebilirsiniz. Eğer bu konuda profesyonel destek almak isterseniz, AdresGezgini Google Sertifikalı Uzmanları ile reklamlarda başarıyı yakalamanız için yanınızda olmaya hazır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi tarafından yayınlanmıştır.

Yorum Yap