BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google’dan Yepyeni Bir Hedefleme Seçeneği: Yaşamdaki Önemli Olaylar

Google’dan Yepyeni Bir Hedefleme Seçeneği: Yaşamdaki Önemli Olaylar

Google’dan Yepyeni Bir Hedefleme Seçeneği: Yaşamdaki Önemli Olaylar

Google, yeniden pazarlama, benzer kitleler, demografik ayrıntılar ve gelişmiş müşteri eşleşmeleri gibi geniş hedefleme seçeneklerine bir yenisini ekledi: Yaşamdaki Önemli Olaylar

Google bu yılın başında tüketicilerin hayatında büyük değişikliklere sebep olacak, evlenmek gibi önemli bir değişiklik yaşayacak kullanıcıları hedeflememize izin vereceğini duyurmuştu. Bu heyecan verici özellik tüm AdWords hesaplarında şimdi aktif olarak kullanılabiliyor.

AdWords'te Yaşamdaki Önemli Olaylar Hedeflemesi Nasıl Kurulur?

“Yaşamdaki Önemli Olaylar” hedeflemesi, bir video kampanyasında veya yalnızca Gmail'e bağlı bir kampanyada reklam grubu düzeyinde ayarlanmalıdır. Bir reklam grubundaki kitleler sekmesinin altında, "Amaç ve yaşamdaki önemli olaylar" için orta seçeneği seçin:

Buradan istediğiniz sayıda pazardaki kitleleri veya önemli olayları seçebilirsiniz. Yaşam olayları hedefleme seçeneği ile üniversiteden mezun olmak, evlenmek veya taşınmak gibi bir değişikliğe hazırlanan kullanıcıları ve bu büyük olayı atlatmış, üniversiteden mezun olmuş, evlenmiş, taşınmış kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

Yaşamdaki Önemli Olaylar, hedef kitlenizi daha da daraltmak için pazardaki kitleler, yakın ilgi alanı kitleleri, yeniden pazarlama listeleri veya benzer kitlelerle birleştirilebilir.

Gmail'de bir kitle hedef olarak eklenebilir veya bir yaşam olayıyla karşılaşan bu kitleye ilişkin teklifinizi ayarlamanız için eklenebilir. Benzer şekilde Yaşamdaki Önemli Olaylar hedefleme seçeneği hariç tutma olarak eklenebilir. Hariç tutulmalar, kampanya veya reklam grubu düzeyinde eklenebilir.

Önemli Anlar Yaşayan Kullanıcıları Hedefleme

Bugün, Google'ın hedefleme seçenekleri arasında üç temel yaşam olayı var: Üniversite Mezuniyeti, Evlilik ve Taşınma.

Üniversite Mezuniyeti

“Gerçek dünyaya” adım atan ve iş arayan yeni mezunlar, insan kaynakları şirketleri için oldukça büyük bir potansiyel. Ek olarak üniversiteden yeni mezun öğrencilerin işe uygun, kurumsal yeni kıyafetlere ihtiyacı olduğunu ön gören markalar Yaşamdaki Önemli Olaylar hedefleme seçenekleriyle tüketicilerin gerçek ihtiyaçlarını hatırlatabilir.

Evlilik

Bu blog yazısını okuyan evli çiftler varsa, evliliğin çok fazla zaman, planlama ve alışveriş olduğunu biliyordur. :) Açıkçası, evlenmek üzere olan kullanıcılar, düğün planlayıcıları, etkinlik organizatörleri, mekanlar, catering firmaları, çiçekçiler, kuyumcular, gelinlikçiler, fotoğrafçılar ve davetiyeciler gibi bir dizi farklı ürün ve hizmet için para harcamaya hazırdır.

Sadece bu değil, birçok insan düğünlerini planlarken balayı planlıyorlar - bu nedenle seyahat acentaları da bu kitleye ilgi duyuyor.

Ve tabii ki, düğün planlanırken buzdolabı, koltuk, küçük ev aletleri, nevresim takımı gibi oldukça geniş bir alışveriş listesi ortaya çıkıyor. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda beyaz eşya bayileri, mobilyacılar, ev tekstil ürünleri satan mağazalar gibi bir çok sektörden reklam veren doğru zamanda bu hedef kitlenin karşısına çıkmak isteyecektir. 

Yeni evliler aynı zamanda ortak bir sağlık planı, emeklilik ve ortak birikim hesabı gibi yöntemlerle geleceğe yatırım yapmak isteyebilirler. Birlikte bir ev satın almak ya da çocuk sahibi olmayı planlamaktan bahseden bu hedef kitleye sağlık sigortası, birikim hesabı gibi hizmetlerinizden bahsetmek için Google oldukça doğru bir mecra.

Taşınma

Taşınmak bir bireyin hayatında yaşadığı en stresli zamanlardan biridir. Yaşamdaki Önemli Olaylar hedefleme seçeneğiyle taşınmayı planlayan ve büyük stres yaşayan kullanıcılara yardımcı olmak isteyen taşıma şirketleri, emlakçılar ve yapı marketler şimdiden Google reklamları için bütçelerini ayırdı bile. :)

Elbette büyük bir taşınma atlattıktan sonra bir çok kullanıcı eve yemek sipariş etmenin, alışveriş yapmanın ve spor salonuna gitmenin yanı sıra yerel bir doktor, diş hekimi, okul ve diğer hizmetler gibi onlarca ihtiyacı için arayışta olacak ve bu arayış Google'daki sayısız yerel reklam vereni işaretliyor.


 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap