Google CEO’su Eric Schmidt Görevinden Ayrılıyor!

Google‘da 2001 yılından bu yana CEO görevini sürdüren Eric Schmidt dün Google Resmi Blogu’nda yayınlanan bir haber ile bu görevinden ayrıldığını belirtti. Son 10 yıldır Google‘ın başında olan Eric Schmidt, dünyanın en çok kullanılan arama motorunu hızla büyüyen bir şirket haline getirmişti.

Uzun zamandır Larry Page ve Sergey Brin ile şirket yönetimi hakkında konuştuklarını belirten Eric Schmidt, artık bazı değişiklikler yapmanın iyi olacağına karar verdiklerini açıkladı ve 4 Nisan 2011’den itibaren CEO görevine Larry Page’in geçeceğini söyledi.

L100288-clean

“Google’ı, çalışanlarımızı, ürünlerimizi ve en çok da dünya üzerindeki milyonlarca insanın hayatını iyileştirme fırsatını seviyoruz.”

Bu şekilde şirketin daha dinamik bir yapıya sahip olacağını düşünülen Google üst yönetiminde Eric Schmidt, Kıdemli Yönetim Kurulu Başkanı (Executive Chairman) olarak Google’daki çalışmasını sürdürecek. Yönetici Başkan olarak nerede en yüksek değeri katabilecekse oraya odaklanacağını söyleyen Eric Schmidt: “Dışarıda anlaşmalar, ortaklıklar, müşteriler ve daha geniş iş ilişkileri kuracağım. Google’ın küresel erişimine bakıldığında giderek önem kazanan hükümet ilişkileri ve teknolojik düşünce liderliği; ve içeride de Larry ve Sergey’e danışmanlık yapacağım” dedi.

Bu yeni oluşum gelecekte Google ve kullanıcıları için faydalı olacaktır. Larry Page, Sergey Brin ve Eric Schmidt on yıldan fazla bir süredir birlikte çalışıyorlardı. Son derecede yakın çalışan ve daha uzun bir süre daha birlikte çalışmayı uman Google yöneticileri; arkadaş, iş arkadaşı ve bilgisayar bilimcileri olarak birçok ortak yönleri olduğunu belirttiler. Bunların en önemlisi de teknolojinin dünyayı daha iyi bir yer haline getirme potansiyeline olan derin bir inanç.

Kaynak: An Update from the Chairman

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Google AdWords kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Google CEO’su Eric Schmidt Görevinden Ayrılıyor! için 1 cevap

  1. Geri izleme: Tweets that mention Google CEO’su Eric Schmidt Görevinden Ayrılıyor! Google AdWords Sosyal Medya | Dijital Pazarlama AdresGezgini -- Topsy.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>