BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Analytics ile Hesap Uyarı Sistemi

Google Analytics ile Hesap Uyarı Sistemi

Google Analytics ile Hesap Uyarı Sistemi

Hesaplarla ilgili detaylı bilgileri bulabileceğimiz ve müşterilerin ne tarz işlemler yaptığını görebildiğimiz program olan Analitik, aynı zamanda Analitikle beraber hesapların web sitelerinin sorunları ve müşterilerin etkileşimleri ve ürünleri hakkında farklı uyarılar almamızı sağlayabiliyor.

Analytics Alert sayesinde siz farkında olmasınız bile kendi üreteceğiniz uyarılar sayesinde Analitik kendi kendine siteniz ve hesabınızla ilgili olan sorunları belirler ve sizin belirlediğiniz filtrelerle beraber bu sorunu size mail olarak atıp uyarılmanızı sağlar. Böylece zamanınızı kaybetmeden yaşanılan sorunla ilgili bilgilendirilmiş olursunuz. Bunlar dışında sadece reklam hesabınızla ilgili olan sorunlar değil sitenizle ilgili olan sorunlar içinde uyarılar oluşturmanız mümkündür. Siteniz için oluşturabileceğiniz uyarılar arasında site açılma hızı, ürünlerinizin stok durumu ve bunlara benzer bir çok uyarı oluşturabilirsiniz.

Analitik uyarıları için kendinizin kurgulayacağı bir çok uyarı sistemi vardır. Bunlar içinde Trafik, 404 hataları, Uyarı Koşulları, Oturumlar, Site Hızı, Hemen Çıkma Oranı ve kendi istediğimiz bir uyarı için API kaynağından yararlanarak farklı uyarıları oluşturulabilir. Genel mantığa bakarsak sistemin çalışma şekli trafiğin ya da belirlediğiniz koşulun belirlediğiniz rakamdan büyük ve küçük olma durumunda uyarı oluşturarak bize mail ile bilgi gönderip haberdar olmamızı sağlıyor.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Onur İkizek tarafından yayınlanmıştır.

Onur İkizek 1992 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında başladığı İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ‘nden 2015 yılında mezun oldu. Üniversite yılları boyunca çeşitli yazılım dili ve veri tabanı kurslarına katılan İkizek, ileri Excel, diksiyon ve pazarlama dallarında sertifikasyon eğitimlerine katıldı. AdresGezgini’nde dijital pazarlama alanında çalışmaktan büyük keyif alan Veri Analiz Uzmanı İkizek arkadaşlarıyla zaman geçirmekten ve spor dallarının neredeyse hepsiyle uğraşmaktan zevk alır.

Yorum Yap