BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracını Denediniz mi?

Google AdWords Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracını Denediniz mi?

Google AdWords ekibi geride bıraktığımız yıl Eylül ayında “Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı”nın beta versiyonunu hizmete sokmuş ve geçtiğimiz Ağustos ayında da beta hizmetin yakında sona ereceğini duyurmuştu. Aradan geçen bir ay içinde AdWords ekibi Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı’nı kullanıma hazır hale getirdi. Daha önceki AdWords Yönetim Paneli sürümünde kullanılan Anahtar Kelime Aracı ve Arama Tabanlı Anahtar Kelime Aracı artık AdWords'te kullanılabilir durumda değil. Bu iki özelliği bir arada kullanabileceğiniz “Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı” AdWords'de bulunan  tek anahtar kelime aracıdır. Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı'nın Faydaları Nelerdir?

-Esnek arama seçenekleri: Anahtar kelime, web sitesi/URL ve mümkün olduğu durumlarda kategorilerin herhangi bir kombinasyonu ile arama yapabilmek ve sonuçları tek bir grup halinde almak. -Kolay Anahtar Kelime Düzeltmesi: Sonuçları kelime ya da anahtar kelime uyumluluğuna göre filtreleyebilmek. -Negatif Anahtar Kelimeler: Anahtar kelime fikirlerini anahtar kelime listesinden kolayca negatif olarak belirleyebilmek. Sadece bir anahtar kelimenin üzerine tıklayarak açılan menüden negatif anahtar kelimenizi seçip kaydedebilirsiniz. -Gelişmiş seçenekler: Mobil arama için istatistikleri görüntüleyebilir ve yerel arama, arama ve reklam paylaşımı tabanlı veri filtrelerini ve daha fazlasını kullanabilirsiniz. Bu gelişmelere ek olarak, Küresel Aylık Aramalar (Global Monthly Searches) ve Yerel Aylık Aramalar (Local Monthly Searches) hesaplama biçimleri de AdWords’de değişenler arasında. Bu kolonlardaki istatistikler, daha önce Google arama ortaklarının trafikleri de dahil ediliyorken artık sadece Google.com arama trafiğine dayalı.  Bu istatistikleri reklamverenlerden gelen bildirimler doğrultusunda güncelleyen AdWords ekibine göre, yenilikler reklamverenlerin anahtar kelime seçiminde faydalı olacak. https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal adresinden AdWords hesabınızla giriş yapmadan da ulaşabileceğiniz Anahtar Kelime Aracı, hesabınız için daha fazla işlevsellik ve yeni anahtar kelimeler belirlemek için daha elverişli bir yol sunuyor.
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap