BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Ads Anahtar Kelime Rehberi

Google Ads Anahtar Kelime Rehberi

Google Ads Anahtar Kelime Rehberi

Reklamların en önemli noktası anahtar kelime planlaması için daha fazla bilgiye sahip olmak ister misiniz ? Anahtar kelime seçiminde nelere dikkat edilmeli ?

Reklamlar ile ürün ve hizmet alanında rakip olan firmalar yarış halindedir. Bu firmaların önüne geçebilmek adına Google’da reklam vermek önemli bir öncelik taşır. Reklamların en kilit noktası da hazırlanan anahtar kelime çalışmasıdır. Çünkü Google reklam sonuçlarını sıraladığında aşağıdaki maddelere bakar:

Reklam sıralamasında ilk konumda yer almak için kalite puanınınızın yüksek olması gerekir.

Peki kalite puanı nelere bağlıdır?

  • Beklenen Tıklama Oranı

  • Reklam Alaka Düzeyi

  • Açılış Sayfasının Deneyimi

  • Reklam Uzantılarının Kullanımı

  • Web Site Hızı

Kalite puanına dikkat edilecek olan Anahtar kelimeler nasıl seçilmeli?

Anahtar Kelimelerin Aylık Arama Hacmi

Her anahtar kelimenin arama hacmi kontrol edilir. Kullanıcıların en çok hangi anahtar kelimeleri aradığı ve en çok hangi anahtar kelime de tıklama aldığı tespit edilir.

Rekabete Uygun İçeriğin Bulunması

Arama bir kullanıcı ürün veya hizmeti arattığında siteye gidip o ürüne veya hizmete ulaşmak ister. Web sitenin reklamlar ile uygun içerikte ve aratılan anahtar kelime ile alakalı içerikte olması gerekir. Web site ziyaretini gerçekleştiren bir kullanıcının aradığını bulduğu yararlı bir içerikle karşılaşması gerekir.

Ürün veya Hizmetinizin Anahtar Kelime İle Uyumlu Olması

Aratılan ürün ve hizmet ile anahtar kelime çalışmasının uyumlu olması gerekir. Örneğin “oversize mavi renkli tişört” araması yapan bir kişiye “mavi renkli body” ürününün reklamını çıkmak ne kadar doğrudur? Ürün farklılığının olması ile satın alma potansiyeli düşük bir kulanıcıyı hedeflemiş olursunuz.

Yaptığınız işi tam anlamıyla ifade eden en popüler anahtar kelimeler ile reklam vermek istemez misiniz? Doğru anahtar kelime çalışması ile sizin için potansiyelli olabilecek kullanıcıları bulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Merve Gençdağ tarafından yayınlanmıştır.

Merve Gençdağ, 12 Nisan 1995 yılında Aydın’da doğdu. 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi %100 İngilizce Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü kazandı ve hazırlık dahil 5 yıl içerisinde mezun oldu. Lisans hayatı boyunca Delphi adlı şirkette staj deneyimi yaşadı. Bu şirkette bitirme tezini de tamamlayarak, optimizasyon çalışmaları alanında kendini geliştirdi. 2018 Yılında mezun olduktan sonra çeşitli sertifikasyon programlarına katıldı. Kişisel gelişim kurslarına ve bilgisayar programlarına ilgi duyuyor ve bu alanlarda kendini geliştirmek istiyor. 2020 yılında Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı yapmaya karar vererek, dijital pazarlama alanına yönelmek istedi. Kendini geliştirmenin sürekli yeni bilgiler öğrenmek ve kendini yenilemekten geçtiğini düşünüyor. Yeni yerler keşfetmekten, ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alıyor. Hobileri arasında klasik müzik dinleme, kitap okuma ve fotoğrafçılık olan Gençdağ, AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak görev almaktadır.

Yorum Yap