Facebook Reklamlarında Dönüşüm Takibi

Facebook reklamlarınızda yatırım getirinizi nasıl ölçeceğinizi biliyor musunuz?

2012 yılı Kasım ayında test yayınına başlayan ve bu yıl Ocak ayı sonunda tüm kullanıcıların kullanımına açılan Facebook Dönüşüm Takibi, özellikle e-ticaret siteleri, doğrudan satışa odaklanan ürün siteleri ya da oteller gibi web sitesi üzerinden satış, rezervasyon ya da sipariş alan şirketlere büyük fayda sağlıyor.

facebook dönüşüm takibi

Sosyal e-ticaret şirketi Fab.com ile test edilen dönüşüm takibi sistemi Fab’a birçok yeni müşteri kazandırmış ve yeni müşteri edinme başı maliyetlerinde %39′luk bir düşüş sağlamayı başarmıştı.

Facebook Dönüşüm Takibi Nedir?

Dönüşüm takibi, Facebook kullanıcılarının reklamlarınızı gördükten sonra yaptıkları eylemleri raporlayarak reklamlara yaptığınız yatırımın geri dönüşünü ölçmenize yardımcı olacak bir sistemdir.

Facebook’un sunduğu sistem sayesinde dönüşümlerinizi takip eden kod oluşturur, bu kodu internet sitenizde dönüşümü görmek istediğiniz sayfaya ekleyebilirsiniz. Bu sayfaların başvuru formu, iletişim sayfası gibi kullanıcının satın alma döngüsünün sonundayken tıkladığı sayfalar olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir başka deyişle dönüşüm takibi, reklama yatırdığınız paranın nereye gittiğini anlamanızı sağlar.

Facebook Dönüşüm Takibi Nasıl Yapılır?

Eğer siz de markanıza ait Facebook reklamlarından elde ettiğiniz dönüşümü takip etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Reklam arayüzünden “Dönüşüm Takibi” bölümünü seçin ve “Dönüşüm Pikseli Oluştur” sekmesine tıklayın.

dönüşüm-takibi

2. Dönüşüm pikselinize bir ad verin ve açılır menüden bir kategori seçin.

dönüşüm-takibi-1

3. Otomatik olarak oluşan kodu kopyalayın ve dönüşümlerini takip etmek istediğiniz web sayfanızdaki <head> ile </head> arasına yapıştırın.

dönüşüm-takibi-2

 

4. Kodu sitenize yerleştirdikten sonra kodun “Aktif” hale geldiğinden emin olun ve reklamınızı oluştururken “Bu reklam için internet sitemdeki dönüşümleri takip et” kutusuna tıklayıp reklam için oluşturduğunuz kodu seçin.

dönüşüm-takibi-3

 

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook Reklamlarında Dönüşüm Takibi için 1 cevap

  1. Geri izleme: Facebook Reklamlarında Dönüşüm Takibi - Dijital Hayat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>