BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook, Google ve Twitter’dan Kripto Para Reklamlarına Kötü Haber!

Facebook, Google ve Twitter’dan Kripto Para Reklamlarına Kötü Haber!

Facebook, Google ve Twitter’dan Kripto Para Reklamlarına Kötü Haber!

Son zamanlarda bir çok insan tarafından rağbet gören, bir çoğumuzun Bitcoin olarak da bildiği kripto paraları duymuşsunuzdur. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru oldukça değer kazanarak yaklaşık 20.000 $'ı gören, şu günlerde de değer kaybederek 7.600$’a gerileyen Bitcoin’e yatırım yapmış olanlarınız vardır belki. Peki yeni nesil yatırım biçimi olarak değerlendirilen ve yasal olarak kontrolü sağlanmayan bu sistemin, sürecin işleyişini bilmeden yatırım yapmaya kalkan birçok kullanıcı için önemli bir tehdit oluşturduğunu biliyor muydunuz?

Asıl amaçları dolandırıcılık olan, danışmanlık ya da yatırım adı altında hizmet veren bazı kötü amaçlı şirketler, her gün çeşitli platformlarda onlarca reklam yayınlayarak potansiyel kurbanlarını arıyorlar. İşte tam da bu fırsatçılara artık bir dur demeyi hedefleyen internet dünyasının devleri geçtiğimiz günlerde beklenen kararı birer birer duyurdular.

2018 yılının başlarında ilk olarak Facebook tarafından yasaklanan sanal para birimi reklamlarına bu kez de Google’dan kötü haber geldi. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamaya göre, arama motorlarının lideri Google, 2017 yılında kripto para ve diğer sanal para birimlerine ait 3.2 milyardan fazla sayıda reklamın Google Güvenlik Politikaları’nı ihlal ettiği belirtildi.

Gelirlerinin büyük çoğunluğunu reklamlar üzerinden elde eden teknoloji devleri, kullanıcılarını korumak adına kripto paralara dair yapılan reklamları durdurma kararını aldığını açıkladı. Haziran 2018 tarihinden sonra uygulamaya girecek bu yasağa dair gerekçe olarak sanal paraların şu zamana kadar birçok insanın maddi ve manevi olarak zarar görmesine sebep olduğu öne sürüldü ve gelecekte nelere sebep olacağı öngörülemeyen bu yatırım biçimine dair reklamların yasaklanacağı bildirildi.

Son olarak, Facebook ve Google’ın ardından, sosyal medya devlerinden Twitter da kripto para reklamlarını yasakladığını ve önümüzdeki günlerde bu uygulamayı gerçek hayata geçireceğini bildirmiştir.

İnternetin, kullanıcılar açısından her geçen gün daha güvenli bir hale gelmesi için durmadan çalışan birileri her zaman olacaktır, içiniz rahat olsun.

Önümüzdeki günlerde yapılacak diğer açıklamalar ve en güncel haberlerle yeniden görüşmek üzere!

Kaynak: 1, 2

 

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap