BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Etkili E-ticaret Ürün Sayfaları

Etkili E-ticaret Ürün Sayfaları

Etkili E-ticaret Ürün Sayfaları

Ürün sayfaları, herhangi bir e-ticaret web sitesinin en önemli bölümlerindendir.

Genellikle ürün sayfası, müşterinin bir şey satın almaya veya almamaya karar verdiği bir aşama olduğu için sayfanın mümkün olduğunca net, anlaşılması kolay ve görsel olarak etkili bir şekilde tasarlanması hayati önem taşır. 

Econsultancy'nin E-ticaret En İyi Uygulama Kılavuzu'na göre, etkili bir ürün sayfası aşağıdakileri içermelidir:

  • İsim veya marka, fiyat ve özelliklerin kısa bir açıklaması da dahil olmak üzere ürüne genel bakış.
  • Ürün fotoğrafları, yani tüketicilerin ürünlerin ayrıntılarını daha iyi görmesini sağlayan görüntüler.
  • İlgili veya tamamlayıcı ürünlerin yukarı veya çapraz satışını sağlayan benzer ürün önerileri.
  • Kullanıcının müşteri hizmetleriyle nasıl konuşulacağını bilmesi için yardım veya rehberlik önerileri.
  • Güven aşılamak için derecelendirme ve inceleme gibi sosyal kanıtlar.
  • Kullanıcının bundan sonra ne yapacağını bilmesi için net bir harekete geçirici mesaj.

1. Mobilya

Mobilya, çevrimiçi satın alması zor bir sektör, bu yüzden kapsamlı görüntülerden döşemeyle ilgili video içeriğine kadar, müşterilere güven vermek ve bilgilendirmek için tasarlanmış birçok unsur içermesi satın alma aşamasını destekler. En etkili özelliklerden biri, müşterilerin mobilya parçasının ne kadar büyük olduğunu kolayca görselleştirmelerine yardımcı olan boyut kılavuzudur. 

2. Tekstil & Giyim

Ürün görselleştirme teknolojisi, müşteri memnuniyetini artırmanın ve ürünü satın almama oranlarını azaltmanın etkili bir yolu olabilir ve müşterilerin öğelerin gerçek hayatta nasıl göründüğünü görselleştirmelerine yardımcı olur.

Bu araçlar ayrıca müşterilerin öğenin kendisi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlayarak, kendi ihtiyaçlarına veya isteklerine göre özelleştirmelerini sağlar. Ürün sayfalarının çoğunda, kullanıcının kendi kıyafetini veya ayakkabılarını özelleştirmesine olanak tanıyan bir 'tasarımı düzenle' seçeneği bulunur.

3. Kozmetik

Ürün sayfaları, bir ürünün benzersiz satış noktasını vurgulayan ve ürünün 'en yüksek puan aldığını' belirten değerlendirmeler ile müşterileri satın almaya zorlayan ince ancak etkili özelliklerle doludur.

4. Hediyelik Eşya

E-ticaret resim galerileri genellikle müşterilerin bir ürünün gerçek hayatta nasıl göründüğünü daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için kullanılır. Etkili E-ticaret ürün sayfaları ise ek olarak otomatik oynatılan videoyu kullanır, bu da kullanıcıları göz attıkları ürünün daha ilgi çekici olmasını sağlar.

5. Çiçek Siparişi

Çevrimiçi çiçeklere göz atarken, müşterilerin her ürüne çok ayrıntılı bakmak yerine birden fazla buketi hızlı bir şekilde görüntülemek ve karşılaştırmak istemeleri daha olasıdır. Kullanıcının görüntülemeye devam etmek için hızlı bir şekilde kategori sayfasına tıklayıp geri dönmesini sağlayan hızlı görüntüleme, ürün sayfalarını kullanarak bu tür tarama davranışlarını barındırır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Çağla Eroğlu tarafından yayınlanmıştır.

Çağla Eroğlu, 20 Ekim 1995 yılında İzmir’de doğdu. Bilgisayara olan merakının ve tutkusunun peşinden giderek 2014 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi İngilizce Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. Lisans eğitimi süresince kendini yazılım alanında geliştirerek birçok projede yer aldı. Üniversitede almış olduğu eğitimi pekiştirmek adına da yeni programlama dilleri öğrendi. Kişisel gelişime ve yeniliklere açık olan Eroğlu, 6 ay boyunca Dale Carnegie Akademi’nin vermiş olduğu Next Generation Leadership eğitimini aldı. 2018 yılında yaz stajını şirketimizde yapan Eroğlu, bitirme projesini de Üniversite&Ar-Ge Merkezi İş Birliği kapsamında bizlerle birlikte yürüttü.

Yorum Yap