BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Erkek ve Kadın Tüketicilerin Online Alışveriş Alışkanlıkları

Erkek ve Kadın Tüketicilerin Online Alışveriş Alışkanlıkları

Erkek ve Kadın Tüketicilerin Online Alışveriş Alışkanlıkları

Bir e-ticaret siteniz varsa işlerinizi büyütmenin ve yeni müşterilere ulaşmanın yollarını aradığınızı tahmin ediyoruz. Ürün ve hizmetinizi tanıtacak Google Ads reklamları, Google Alışveriş reklamları ve sosyal medya reklamları gibi taktiklere ek olarak hedef kitlenizi en doğru şekilde tanımanız gerektiğini düşünüyorsanız, blog yazımızı okumaya devam edin. 

 

Bu blog yazımızda, demografik hedeflemenin en net ayrımı olan erkek ve kadın tüketicilerin satın alma kararı ve alışverişi tamamlama sürecindeki farklılıklarını inceleyeceğiz. 

 

- Kadın ve erkek tüketiciler online alışverişin çoğunu dizüstü bilgisayarları üzerinden yapma eğilimindedirler.

- Erkek tüketiciler satın alma işlemlerini akıllı telefonları üzerinden yapma konusunda daha büyük bir orana sahiptir. 

- Kadın tüketicilerin erkek tüketicilere oranla indirimdeki ürünleri satın alma oranı daha yüksektir. Kadınları hedefleyen bir ürününüz ya da hizmetiniz varsa, görsellerdeki “İNDİRİM” yazısını biraz büyütebilirsiniz. :) 

- Kadın tüketiciler online alışverişin kapsamlı bir sosyal deneyim sunmasını beklerken, erkek tüketiciler ise alışveriş deneyimini daha basit ve hızlı tüketmek istiyor. 

- Kadın tüketiciler gelecekteki ihtiyaçlarına yönelik alışveriş yaparken erkekler ise ihtiyaç anında satın alma eğilimindeler. 

- Kadın tüketiciler aile ve arkadaşlarına hediye alma konusunda daha cömert davranırken, erkek kullanıcılarda bu oran daha düşüktür.

 

Kadın ve erkek tüketicilerin satın alma kararları hakkındaki farklılıkları gördünüz. Şimdi yapmanız gereken en doğru hedef kitleye en hızlı şekilde ulaşmak için bize ulaşmak.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Nesli Edindik tarafından yayınlanmıştır.

Nesli Edindik, 1991 yılında Balıkesir'in Erdek ilçesinde doğdu. Erdek Anadolu Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nden mezun oldu.

Yorum Yap