BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Duyarlı Arama Ağı Reklamları, Arama Ağı Kampanyaları için Varsayılan Yeni Reklam Türü Oldu

Duyarlı Arama Ağı Reklamları, Arama Ağı Kampanyaları için Varsayılan Yeni Reklam Türü Oldu

 Duyarlı Arama Ağı Reklamları, Arama Ağı Kampanyaları için Varsayılan Yeni Reklam Türü Oldu

Google, Google Ads’deki Arama Ağı kampanyalarında varsayılan reklam türünü duyarlı arama ağı reklamları olarak düzenledi.  Bu güncelleme ile duyarlı arama ağı reklamları varsayılan seçenek olarak makine öğrenimi sayesinde doğru kullanıcıya, doğru zamanda, doğru metin kombinasyonları ile mümkün olduğunca en iyi sonucu sizlere sunacak.

Duyarlı arama ağı reklamları oluştururken yüksek performans elde etmek için üzerinde durulması gereken önemli noktalar vardır.

1) Reklam gücü metriği duyarlı arama ağı reklamlarının performansı için belirttiği sonuçtur.  Güçlü bir reklamınız varsa “Mükemmel”,  zayıf bir reklam oluşturduysanız “Zayıf” olarak belirtir. “Zayıf”tan “Mükemmel”e yükseltmek reklamlarınızdan ortalama %9 daha fazla tıklama ve dönüşüm almanızı sağlar.

2) Geri sayım özelleştiricileri ve yer ekleme özelliğini kullanarak müşterilerinize anlamlı ve alakalı reklamlar gösterebilirsiniz.

3) Akıllı teklif ve anahtar kelime stratejisini geniş eşleme olarak kullanmanız duyarlı arama ağı reklamlarında erişiminizi en üst düzeye çıkararak daha iyi performans almanızı sağlar.

Son olarak, kampanyalar arası öge raporlamayı kullanarak müşterileriniz için en fazla hangi reklam unsurlarının önemli olduğunu inceleyebilirsiniz.

Duyarlı arama ağı hakkında daha fazla detay almak istiyorsanız müşteri yetkililerimizden randevu alarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kaynak: support.google.com

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Aykan Doğan tarafından yayınlanmıştır.

Aykan Doğan, 5 Haziran 1995 yılında İzmir’de doğdu. 2020 yılında Doğuş Üniversitesi İngilizce Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. Üniversite dönemi boyunca yazlıma alanında kendini geliştirerek görevlerde ve projelerde bulundu. Bitirme projesinde TourGuider ismini verdiği seyahat mobil uygulaması geliştirdi. C# , SQL, Adobe XD kullandı. 2018 yılında stajını AdresGezgini bünyesinde gerçekleştirdi. Üniversite hayatını aktif şekilde geçirerek iki dönem üniversitede kulüp başkanlığı yaptı. Birçok etkinlik ve eğitimler verdi. Yabancı dile ilgisi sayesinde İngilizceye ek olarak Çince, Japonca, İspanyolca eğitimleri aldı. Boş zamanlarında bisiklet binen, çizim yapan ve ukulele çalarak geçiren Aykan, yaratıcı işler yapmayı ve spor ile ilgilenmeyi seviyor.

Yorum Yap