BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Duyarlı Arama Ağı Reklamlarını Keşfedin

Duyarlı Arama Ağı Reklamlarını Keşfedin

Duyarlı Arama Ağı Reklamlarını Keşfedin

Duyarlı Arama Ağı Reklamları! Google’ın en yeni, büyük ve esnek arama ağı reklamı biçimi. Makine öğrenimini kullanan bu türde, aynı anda birden çok başlık ve açıklama kombinasyonunu test etme yeteneği heyecan verici.
Genişletilmiş metin reklamlarda başlıklarınızı ve açıklamalarınızı birlikte yazarak bir statik reklam metni oluştururken, duyarlı arama reklamı yazarken birden fazla farklı başlık ve farklı açıklama ile dinamik metinler yazabilirsiniz. Toplu olarak, bu başlıklar ve açıklamalar 43,680 farklı permütasyonda gösterilebilir.

Google, farklı başlık ve açıklama kombinasyonlarını otomatik olarak test eder ve hangi kombinasyonların en iyi performansı gösterdiğini öğrenir. Duyarlı arama reklamları, müşterilerinize daha fazla metin ve daha ilgili mesajlar göstermeye uygun bir reklam oluşturmanıza olanak tanır. Reklamınızın içeriği, potansiyel müşterilerin arama terimleriyle daha yakından eşleşmesi için, duyarlı arama reklamları kampanyanızın performansını artırabilir. 

Google'ın Duyarlı Arama Ağı Reklamları Ne Kadar Büyük? 

Google’ın yeni Duyarlı Arama Ağı Reklamları 3 adede kadar 30 karakterlik başlık, 2 adet 15 karakterlik yol alanına sahip bir görünen URL ve 2 adede kadar 90 karakterlik açıklama alanı gösterebilir.  Google’ın Duyarlı Arama Ağı Reklamları, reklam uzantılarınızın yanında sunulabilir.

Google’ın Duyarlı Arama Ağı Reklamları Nasıl Gerçekleştirilir?

Duyarlı Arama Reklamları, Genişletilmiş Metin Reklamlardan daha büyük ve çoğu zaman daha iyidir. Testlerde Google, birden çok reklam grubunu test etmek için makine öğrenimini kullanarak tıklamaları yüzde 15’e kadar artırabileceğini söylüyor. Ancak, bu değer ortalamadır, tüm reklamverenler aynı faydayı göremez.

Duyarlı arama ağı reklamları ve genişletilmiş metin reklamları önemli farkı: Daha Fazla Esneklik

Tek bir duyarlı arama ağı reklamı için 15’e kadar başlık ve 4 açıklama ile, Google’ın sorguya bağlı olarak gösterilebilmesi için birçok olası kombinasyon vardır.

Google Reklamlarında Nasıl Duyarlı Arama Reklamları Oluştururum? 

Duyarlı Arama Reklamları şu anda beta sürümdedir ve yalnızca belirli hesaplarda oluşturulabilmektedir.  Henüz beta test aşamasında olduğundan, tüm reklamverenlerin kullanımına açık olmayan Duyarlı Arama Reklamları, bazı hesaplar için Ads panelinde reklamlar ve uzantılar sekmesinde yer almakta ve kullanılmaktadır.

Duyarlı Arama Ağı Reklamları Avantajları

Reklamverenleri tekrarlayan A / B testlerinden, değerli zamandan tasarruf etmenin yanı sıra mümkün olduğunca en ilgi çekici ve alakalı reklamları göstererek genel performansları iyileştirme potansiyeline sahiptir. Google’ın makine öğrenim sistemiyle başlık ve açıklamaların kullanıcı aramalarıyla daha alakalı olacak şekilde farklı kombinasyonlar oluşturularak gösterilip test edilmesi ve reklamların Google arama sonuçlarında genişletilmiş reklamlara göre daha geniş gözükmesi nedeniyle yeni duyarlı reklamların daha yüksek tıklama oranı alması bekleniyor.

AdresGezgini ekibi olarak Google Ads reklamları ile ilgili yeniliklerini takip ederek hesaplarımızın performansını artırıcı optimizeler sağlamaktayız. Sizler de bireysel hesaplarınızda Google’ın sunduğu yeni özellikleri ürün ve hizmetlerinizin reklamlarında kullanabilir veya uzman ekibimizle işletmeniz için yararlı kampanya türleri ile çalışmaya başlayıp işletmenize fayda sağlayacak yenilikleri ve stratejileri takip etmeyi bize bırakabilirsiniz.  
 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Nihan Aktürk tarafından yayınlanmıştır.

Nihan Aktürk, 1994 yılında Ordu Ünye’de doğdu. Lise hayatını memleketinde tamamladıktan sonra öğrenci şehri Eskişehir’e üniversite eğitimi için gitti. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden bitirme tezi yarışmasında bölüm birincisi olarak mezun oldu. Şuan Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencisidir. Bir firmada üretim planlama mühendisi olarak çalıştıktan sonra internet teknolojileri alanında ilerleme kararı alarak AdresGezgini’nde çalışmaya başlamıştır. Yeni yerlere gitmekten ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten keyif alıyor. Denizi, ormanı seviyor ve yürüyüş yapmanın huzur verici olduğunu düşünüyor.

Yorum Yap