BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Covid-19 Salgını Sırasında Facebook ve Instagram Reklamcılığı

Covid-19 Salgını Sırasında Facebook ve Instagram Reklamcılığı

Covid-19 Salgını Sırasında Facebook ve Instagram Reklamcılığı

Covid-19 salgını devam ederken sosyal medyada reklam verenler ve küçük işletme sahipleri neler yapabilir?

Bu zamanlarda kitlelerinizle kalıcı ilişkiler kurmaya başlayabilir, kampanyalarınızda değişiklikler yaparak krizin olumsuz etkilerini azaltabilirsiniz.

İşte size Facebook ve Instagram yayınlarınız için birkaç ipucu.

1) Yeni potansiyel müşteriler bularak e-posta pazarlama listesi oluşturabilirsiniz.

İşletmeniz şu an kapalı veya çok az iş yapıyorsa stratejinizi satışları arttırmak yerine potansiyel müşteri toplamak için iyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.

Potansiyel Müşteri Formu oluşturarak etkileşime geçen kullanıcıların bilgilerini toplayıp onlara mail atabilirsiniz. Örneğin spor salonunuz var, birkaç ay sonra başlayacak programa şimdiden yerini ayırtanların indirimden yararlanabileceğini ve kampanyalardan haberdar olabileceğini belirtebilirsiniz. Ürün satıyorsanız kitlenizin yaklaşan promosyonlar, yeni ürün lansmanları ve diğer önemli iş güncellemeleri olduğunda ilk bilen olmak için abone olmasını sağlayabilirsiniz.

2)  Yeniden Pazarlama kampanyalarına odaklanabilirsiniz.

Daha önce web sitesi ziyaretçileriyle yeniden etkileşime geçmek ve onları ”ücretsiz gönderim” ve özel tanıtımlar gibi bir teşvikle sitenize geri almak için iyi bir zaman.

Facebook ve Instagram işletme sayfanızı beğenen, yorum yapan, paylaşan veya onunla etkileşimde bulunan, videolarınızı izleyen veya olası satış formunu görüntüleyen/ dolduranlara yeniden pazarlama yoluyla ulaşabilirsiniz.

3) Reklamlarda değişiklik yaparak karşılaştırma yapabilirsiniz.

Gelecekteki kampanyalarınızı daha etkili hale getirecek bilgileri toplamak için çeşitli kitlelerde yeni bir reklam öğesini test etmenin tam sırası.

Doğru karşılaştırmayı yapabilmek için mevcut bir reklamı ya da reklam setini güncellemek yerine yeni oluşturmayı denemek gerekir. Kitle hedefleme, demografiye, ilgi alanına dayalı veya özel kitleler test edilebilir. Reklam metniniz üzerinden de değişiklik yapabilirsiniz. Açılış sayfanızı değiştirebilir, kullandığınız görsel ya da videoyu güncelleyerek test edebilirsiniz.

4) Facebook ve Instagram Live’ı Deneyebilirsiniz.

Web seminerleri, canlı yayınlar gibi alanlarda soruları gerçek zamanlı olarak yanıtlayarak işletmenizdeki son gelişmelerin haberlerini verebilirsiniz.

Şimdi yaratıcı olmanın tam zamanı. Siz de bu süreci, Facebook ve Instagram aracılığıyla erişiminizi genişletmenin yeni yollarını keşfetmek için bir fırsat olarak değerlendirin.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Şizem Şentürk tarafından yayınlanmıştır.

Şizem Türkü Şentürk 1995 yılında İzmir’de doğdu. Liseyi İzmir Anadolu Lisesi’nde okuduktan sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Matematik bölümünü %100 burslu kazandı. Okurken gönüllü stajını 9 ay boyunca bir denetim şirketinde, zorunlu stajını ise Amerika Philadelphia Drexel Üniversitesi LeBow College of Business pazarlama departmanında tamamladı. Bu süre boyunca davranışsal veriyi kullanarak istatistiksel analizler yaptı. Bitirme tezini yine uygulamalı matematik alanında çalışarak optimizasyon problemi üzerine yaptı. 2018 yılında mezun olduktan sonra pedagojik formasyon sertifikası aldı. Selma Yiğitalp Anadolu Lisesi’nde stajyer matematik öğretmenliği yaptı. 2 yıldır Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda gönüllü eğitmenlik yaparak algo-dijital etkinliğine katılmakta ve çocuklara algoritma öğretmektedir. Üniversitede 4 yıl İspanyolca dersi aldı ve yabancı dil öğrenmeye ilgi duyduğu için İspanyolca ve Fransızca’sını geliştirmeye çalışmaktadır.

Yorum Yap