Bayram Tatilinde AdWords Fırsatları

unnamed
Reklamverenlerin bazıları tatil zamanlarında reklama bütçe ayırmayarak tasarruf etme yoluna gider. Halbuki tatilde AdWords reklamı vermek bir çok açıdan avantajlıdır. Aşağıdaki avantajları değerlendirmeye almanızı tavsiye eder, iyi bayramlar dileriz.

  1. Tatillerde rakipleriniz kısıntıya gittiği için Google’daki rekabet azalır ve tıklama başı maliyetler düşer, eğer siz bu dönemde teklifleri düşürerek reklamınızı çalıştırmaya devam ederseniz düşük maliyetler ile müşteri kazanmaya devam edebilirsiniz.

  1. Tüketiciler tatil zamanlarında daha rahat olurlar ve daha çok arama yaparlar. Uzun zamandır satın almayı düşündükleri hizmeti veya ürünü satın almaya daha meyilli olurlar. Bu nedenle hedef kitlenize tatil zamanlarında bile hatırlatma yapmakta fayda vardır. Özellikle bu dönemlerde yeniden pazarlama (remarketing) kampanyalarınızı mutlaka çalıştırmanızı tavsiye ediyoruz.
  1. Tatil sonrasında satışlarınız hazır olsun istiyorsanız tatil boyunca reklam yapıp sitenizden başvuru formlarını toplamak iyi bir fikirdir. Böylece tatilden döndüğünüzde yeni satışlar için aday müşterileriniz önünüzde hazır olur. Üstelik büyük bir müşteri yakaladığınızda tatilde bile olsanız ona dönüş yapıp satış yapma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.
Çağla Nacir tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Google AdWords, Satış ve Pazarlama kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>