BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Alışverişi Tamamlamadan Sepeti Terk Etme Sebepleri

Alışverişi Tamamlamadan Sepeti Terk Etme Sebepleri

Alışverişi Tamamlamadan Sepeti Terk Etme Sebepleri

E-ticaret sitenizde tüketiciler alışverişleri tamamlamadan sepeti terk ediyor ve bu konuda ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? “Alışverişi Tamamlamadan Sepeti Terk Etme Sebepleri” başlıklı bu blog yazımızda tüketicilerin alışverişlerini tamamlamalarını sağlamanız için bazı ipuçlarını paylaştık.

Araştırmalara göre ürünleri Sepete attıktan sonra, satın almadan siteyi terk eden tüketicilerin oranı %74. Satın alınmayan bu ürünlerin, 100 global markanın ortalamasına göre ürün türü özelinde dağılımı şu şekildedir:

Tüketiciler Neden Satın Almaktan Vazgeçiyor?

Tüketicilerin Sepeti Terk Etme Sebepleri sıralamasında en yaygın 6 neden aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır.,

Tüketicileri Satın Almaya Nasıl Teşvik Edebilirsiniz?

Ürün İncelemelerine Yer Verin

Tüketicilerin% 61’i ürün incelemelerinin bir satın alma kararı vermelerine yardımcı olduğunu söylüyor. Fear of Missing Out (FOMO) yani gelişmeleri kaçırma korkusu, potansiyel müşterilerinizi başkalarının satın aldığı ve kullandığı ürünleri satın almaya teşvik edecektir.

Toplam Maliyeti Sunun

Tüketiciler ödeme sayfasına ulaşmadan toplam tutarı gizli tutmak, kargo ücretini belirtmemek potansiyel müşterileriniz için oldukça sinir bozucu olabilir. Nihai fiyatı olabilecek en erken noktada göstererek tüketicilere kötü sürprizler yapmamanızı öneririz.

Canlı Destek Hizmeti

Tüketiciler satın alma kararı vermeden önce ürün hakkında daha fazla bilgi almak ister. Web sayfanıza kuracağınız canlı destek sistemiyle akıllarına takılan soruları doğru zamanda hızlıca cevaplayarak “Satın Al” butonuna basmalarını sağlayabilirsiniz.

Birden Fazla Ödeme Seçeneği Sunun

Kapıda ödeme, Havale, Kredi Kartı ve Taksit seçenekleri ziyaretçilerin satın alma kararlarını etkileyen bir noktadır.

Potansiyel müşterilerinizin sepeti terk etmeden “Satın Al” butonuna basmalarını sağlamak için E-Ticarette Başarıya Ulaşmak İçin 20 İpucu başlıklı blog yazımızı okumanızı öneririz.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap