BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdWords Politikasında Yapılacak Değişiklikler

AdWords Politikasında Yapılacak Değişiklikler

Google AdWords sistemi reklamverenler ve kullanıcılar için güvenli, adil ve güvenilen bir pazar olmak için sistemini her geçen gün yeniliyor. Bu nedenle, birçok AdWords politikasının odak noktası, şeffaflık, kullanıcı güvenliği ve emniyetidir.

AdWords Türkçe blogunda yayınlanan yeni bir yazı ile 17 Mayıs tarihinde, mevcut AdWords politikalarına, kişisel bilgilerin açıklanması ve kullanımıyla ilgili üç şart daha ekleneceği duyuruldu. Bu şartlar, AdWords'ün kullanılabildiği her yerde geçerli olacak.

Siteniz, ziyaretçilerden ödeme bilgileri, mali bilgiler veya kişisel bilgiler istiyorsa, lütfen bu yeni şartları inceleyin ve reklamlarınızın askıya alınmasını önlemek için gerekli değişiklikleri yapın.

1. Ziyaretçiler kişisel bilgileri göndermeden önce net ve erişilebilir açıklama
Mevcut AdWords politikası reklamverenlerin, talep ettikleri tüm kişisel bilgilerin nasıl kullanılacağını net olarak açıklamasını şart koşuyor. Pek yakında, AdWords sistemi açıklamanızın, site ziyaretçileri, bilgilerini göndermeden önce kolayca erişilebilir olmasını da zorunlu kılacaktır.

2. Doğrudan iletişimi kesme seçeneği
Kişisel bilgilerin nasıl kullanılacağıyla ilgili aynı açıklamada, kullanıcıların gelecekteki e-posta mesajlarının, telefon aramalarının veya diğer doğrudan iletişimlerin kapsamı dışında kalmayı nasıl seçebileceğine yer vermeniz de bu şartlar arasında yer alacak.

3. Ödemeleri tahsil ederken ve belirli mali ve kişisel bilgileri toplarken SSL kullanımı
Birçok web sitesi, tarayıcınız ile sunucuları arasında gidip gelen hassas bilgileri şifrelemek için Güvenli Yuva Katmanı (SSL) bağlantıları olarak bilinen yöntemi kullanmaktadır. Kullanıcı güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmak için, AdWords politikası, tüm reklamverenlerin, ödemeleri tahsil ederken ve belirli mali ve kişisel bilgileri (banka hesabı ve sosyal güvenlik numaraları gibi) toplarken SSL kullanmasını şart koşacaktır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki kaynakları inceleyebilirsiniz:
● Bu politikalara tabi olan belirli kişisel ve mali bilgiler
● SSL kullanmaya başlarken

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap