AdresGezgini Müşteri Şikayetleri – 2

unnamedReklam metinlerine neden telefon numarası yazamıyoruz? Yazan firmalar var.

Reklam metinlerine telefon numarasının yazılamaması Google tarafından belirlenmiş bir kuraldır. Daha önceden izin verilen bu kurala Google artık izin vermemekte ve bunun için Arama Uzantılarını önermektedir. Bu şekilde telefon numaranız reklamlarınızda yer alabilir, ancak reklam metinlerinde yer alamaz.

Diğer reklam verenlerin telefon numarasını reklam metinlerinde görüyorsanız, muhtemelen reklamları önceden açılmış ve yakın zamanda askıya alınacaktır. Bunu şu şekilde örneklendirebiliriz; kırmızı ışıkta geçmek yasaktı. Bununla beraber geçenler de vardır ve yakalandıklarında cezaya uğrarlar.

Detaylı bilgi;

https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6021546

Sadece 1 tane reklam metni istiyorum.

Google, algoritması gereği performansı yüksek reklam metinlerini daha sık gösterir. Bu sebeple 2-3 reklam metni ekleyip, performansı yüksek olanın gösterilmesini sağlamak ve düşük performans gösteren reklam metinlerinde zaman zaman değişikliğe gitmek Google’ın da önerdiği en doğru stratejidir.

Aylık … liraya 1. sıra garantisi veren firmalar var.

Google AdWords reklamları açık arttırma sistemi ile çalışır. Sabit bir yer rezervasyonu söz konusu değildir. İsminden de anlaşılacağı üzere açık arttırma sistemindeki rekabet, rakipleriniz tarafından belirlenir. Dolayısıyla sizin reklam konumuz da buna bağlı olarak değişkendir ve aslında 1. sıra garantisi vermek veya 3. sıra garantisi vermek yani herhangi bir konum garantisi vermek yanıltıcıdır. Sadece bu doğrultuda iyi bir tekliflendirme ve kaliteli reklam çalışması yapılabilir.

Detaylı bilgi;

https://support.google.com/adwords/answer/1722122

Çağla Nacir tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Satış ve Pazarlama kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>